מגלה הרצונות

שאלה: אמרת שפעולת התיקון הראשונה היא הבירור של כל הרצונות שלי, כדי להבין אילו מהם ניתנים לתיקון. האם ניתן להביא דוגמה של רצונות כאלה? כיצד אני עושה בי את הבירור? מאיפה אני יודע מה ניתן לתקן?

תשובתי: אתה מברר את זה בקבוצה. עם כל התכונות, הרצונות והנטיות שלך, עם כל ההרגשות הפנימיות, תתחיל להיכלל לתוך הקבוצה ותבדוק מה מהם בעד ומה מהם נגד, מה עוזר לך בזה יותר ומה פחות. אל תשׂים לב ל"טעם" שתרגיש בזמן הזה, "מר או מתוק", למרות שזה יכול לעזור לך, אלא קודם כל ל"אמת או שקר": עם מה אתה יכול להתחבר אל החברים ועם מה לא.

ואז תברר. תתחיל לגלות בתוכך כאלה תכונות ורצונות שקודם לא שׂמת לב אליהם ואפילו לא ידעת שהם קיימים. אלא יהיו רצונות מהשבירה. בחיים הרגילים איננו עובדים עם רצונות/כלים שבורים, מאחר ואיננו מתכוונים להתחבר עם אחרים. רצונות מהשבירה זה רק אלה שעזרו לנו להיות "כאיש אחד בלב אחד" בשורשנו, ואחר כך נשברו ועכשיו קיימים בנו.

תתחיל להתחבר עם החברים ותתחיל לגלות שהרצונות האלה נמצאים בך. אם אינך מרגיש אותם, סימן שעדיין לא התחלת להתחבר עם הקבוצה, לכן לא הרגשת כמה הרצונות שבך הם נגד החיבור, כלומר נמצאים במצב השבור.

מתוך שיעור על ספרו של בעל הסולם "תלמוד עשר הספירות", 14.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
עזרו לי להבין: מה אני רוצה?
בחיפוש אחר נשמה
לבחור את המרירות המתוקה של האמת

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xgtu6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest