דף הבית / כללי / מבקשים חיים

מבקשים חיים

מבקשים חיים
שאלה מקורית:
בהמשך לנאמר בפוסט כל רצון מקבל מענה!. כיצד ייתכן שהמתיישבים בנגב מבקשים גשם ומקבלים, הרי בקשתם לגשם היא אגואיסטית, אז למה שהיא תיענה?

תשובה: כי הם מבקשים מאוד מאוד. מבקשים חיים!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Fd6gL

5 comments

 1. אישה עם חיסרון

  האם אפשר לבקש שהחיסרון הנקבי יורגש במלואו אצל הגברים ? האם אפשר לבקש לזרז את התיקון ?

 2. איילת גת

  אז גם בקשות הכרחיות נענות ולא רק בקשות לתיקון?ובמה תלוי הדבר בעוצמת הרצון? בעוצמת הבקשה?

 3. איילת גת

  כיצד לחשוב על הבורא והצדיק אותו כשחולים וסובלים מאוד מכאבים? האם זה נכון לחשוב שרק כך אוכל לבקש תיקון? איך לראות ש"הכל לטובה"?

 4. זהר פנחס/ מאמר ב' השושנה אות שצב שצג שצד

  שצב) עד דהוו יתבי וכו': בעוד שהיו יושבים, הנה הנשר בא אליהם ושושנה אחת בפיו, והשליכה לפניהם, והלך לו. ראו ושמחו. א"ר פנחס, וכי לא אמרתי לכם שנשר הזה הולך ובא בשליחותו של אדונו. שושנה זו, היא רמז לשושן עדות שאמרתי. והקב"ה שלח אותה אלינו.

  שצג) פתח כמלקדמין ואמר וכו': פתח כבתחילה ואמר, כ] למנצח על שושן עדות מכתם לדוד ללמד. שואל, וכי שושן הוא עדות, מהי העדות שמעיד. ומשיב, אלא שושן זה הוא עדות למעשה בראשית, והוא עדות לכנסת ישראל, והוא עדות ליחוד העליון. והוא זה. כי בשושנה יש בה י"ג עלים וכלם עומדים על שורש אחד. ויש בה ה' עלים חזקים מבחוץ, המכסים את השושנה הזו ומגינים עליה.

  כ] (תהלים ס)

  שצד) וכלא ברזא דחכמתא וכו': והכל הוא בסוד החכמה. כי י"ג עלים רומזים על י"ג מידות הרחמים, שיורשת כנסת ישראל שהיא המלכות, מלמעלה, מי"ג מידות דא"א. וכולם אחוזים בשורש אחד, שהוא ברית אחד, דהיינו יסוד דז"א שעל ידו מקבלת המלכות י"ג מדות הרחמים דא"א. וע"כ השורש של י"ג עלים דשושנה שמתחתיהם הוא דוגמא של הברית שהוא יסוד הכל. ה' עלים חזקים המסבבים אותה, הם חמשים שערים, דהיינו חג"ת נ"ה דבינה, שכל אחת כלולה מעשר. והם חמש מאה שנה, שעץ החיים,שהוא ז"א הולך בהם. כי הוא מקבלם במקום בינה, שספירותיה הן בסוד מאות, והן חמש מאות שנה.

 5. אישה עם חיסרון

  אפשר לבקש שהשיטה תופץ לכל עבר בעולם כמוץ ברוח?ושתהיה פתוחה ,קלה ומובנת לכל דורש באמת? ותתלבש על הדור של הילדים שלנו כי אי אפשר לשאת את הריקנות הזאת יותר?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest