מאישי למשותף

שאלה: האם ה"נקודה שבלב" שמתעוררת באדם, זה מבוי סתום של ההתפתחות הגשמית?

תשובתי: אני לא הייתי אומר שזה מבוי סתום של ההתפתחות הגשמית, אף על פי שהאדם בכל מעשיו, במה שהוא רק עוסק היום בעולם הזה, מרגיש את עצמו במבוי סתום.

בעיקרון, זה לא מבוי סתום של ההתפתחות, אלא מבוי סתום של הפרדיגמה העכשווית שלנו. אם אנחנו נשנה אותה, אז ודאי שבמקום זה נתחיל להרגיש דרגת בריאה אחרת לחלוטין. אבל בהשגה אגואיסטית אינדיבידואלית, לא בחיבור, אלא במאבק בינינו, אנחנו לא יכולים להשיג יותר, אנחנו לא יכולים להמשיך התקדם.

המדרגה הבאה של התפתחות האנושות, היא חיבור כולל ויצירת חוש השגה משותף. לכן כל אדם בפני עצמו, לא יכול להתפתח יותר. אנחנו רואים את זה מכל מה שמתרחש איתנו. אנחנו נכנסנו למבוי סתום לא רק במדעים, אלא גם בכל שאר התחומים, כלומר השגנו איזה גבול שאחריו הכול מתפוגג ומתפזר, כאילו נעלם. החושים שלנו, שנובעים מתוך האגו ושמכוונים לקבלה בלבד, לא יכולים לספוג לתוכם יותר. כדי להרחיב אותם, אנחנו צריכים לחבר אותם ביניהם.

לכל אחד מאיתנו ישנה "נקודה שבלב", השתוקקות למשהו נעלה, מה שנקרא "משהו מעבר", השגה מעֵבֵר לאגואיסטי – מאישי למשותף. אם אנחנו נתחיל לחבר את הנקודות האלה בינינו, ליצור בינינו קשר, אז חיבור לפחות של עשרה אנשים נותן את אותה העוצמה של החיישן שכבר מסוגל להרגיש את המצב הבא, את העולם העליון. ואחרי המצב הזה מגיע המשך ההתפתחות שמתרחשת כבר בהכרה קולקטיבית, בהרגשה קולקטיבית ולא בהרגשה אישית. בזה השוני בין העולם שלנו לבין המדרגה הבאה, הדרגה הבאה. רק בזה!

מכאן יוצא, שאם אנחנו נכנסנו היום למבוי סתום, אז זה רק בהכרת העולם האינדיבידואליסטית שלנו. אבל על ידי זה שמחברים בתוכנו השתוקקויות לעולם העליון, אנחנו נוכל ליצור חוש השגה חדש של הדרגה הבאה.

לכן העולם העכשווי שלנו דוחק אותנו החוצה מתוכו, בכך שמראה לנו שאנחנו חייבים להפוך להיות אינטגרליים, תלויים זה בזה, משותפים. ולכן בעולם מתגלה כזה שיתוף פעולה הדדי, כזה שילוב, כזאת תלות עצומה שלנו זה בזה. בכך מראים לנו את המדרגה הבאה של העולם שמתגלה בהדרגה.

נקווה שאנחנו נוכל להשיג אותה. ואחר כך אנחנו נצטרך ללמד את זה את כל האחרים. עכשיו אנחנו נמצאים בשלב ההתחלתי, בכניסה למימד הבא הזה.

מתוך השיעור הווירטואלי, 02.12.2012

ידיעות קודמות בנושא:
להרכיב חוש משותף
להבין ולהרגיש
היכן היציאה מהמבוי הסתום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8pmvS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest