לפני השיגור

Laitman_2012-02-24_0872_w.jpg

שאלה: כיצד מתעלים מעל הדחייה מהחיבור עם החברים, ופועלים, לפחות במקצת, ביחד עם הקבוצה?

תשובה: זה הנושא הכואב ביותר בדרך לרוחניות, מפני שעל האדם לעבור את השלב הראשון של ההסתגלות לסביבה שבה הוא נמצא. אנחנו מוכנים להגיע לקבוצה, אפילו ללמוד בלילות, כי זה מחמיא לאגו שלנו שאנחנו אנשים מיוחדים. האגו לא מתנגד לכנסים, למסירות לשיעורים, בינתיים הוא מעמיד פנים כטוב.

כך עוברות "שבע שנות שובע במצרים". אנחנו עובדים בשקט בתוך הקבוצה והאגו שלנו גדל בהדרגה, כביכול עוזר לצמיחה הרוחנית שלנו. אולם, למעשה בינתיים זאת לא צמיחה רוחנית, אך בכל זאת זהו כבר שינוי בכיוון המטרה. אנחנו רוכשים ידע על הקבלה, משתתפים באירועים השונים, בסעודות, וכולי. האגו שלנו מסכים לכל זה.

ואחר כך מסתיימות "שבע שנות שובע" והאגו מתחיל להתנגד, כפי שנאמר: "ויקם מלך חדש על מצרים". נראה שאנחנו רוצים להתקדם, אבל האגו אינו מאפשר לנו. הוא מתנגד לכל הניסיונות שלנו להתחבר. "שבע שנות רעב" מתחילות בדיוק מהשאיפה שלנו להתחבר (בינינו והבורא), לבצע את עיקרון הערבות (הסכום של כולנו ביחד), כי האגו מאוד מתנגד לזה. זהו כבר פרעה האמיתי, הרע שמכוון בדיוק נגד החיבור (נגדנו).

heb_o_rav_kvutza-ve-afatza_2013-10-23_lesson_pic22

אז אנחנו מגיעים לשלב הבא שנקרא "עשר מכות מצרים". ההתנגדות של האגו כל הזמן עולה וזה הופך למבנה שלנו. זהו כבר כלי רוחני שבנוי מעשר ספירות, אבל הוא הפוך מהבורא ולכן אנחנו מזדעזעים כמו טיל בעת שיגורו. הוא רוצה להתרומם מעל הקרקע, להתנתק מהאגו, אבל הארץ מושכת אותו למטה. ואז פעולת הנגד הזאת מזעזעת אותו בכל עשרת הספירות על כל חלקיו.

אלה הן עשר מכות מצרים שכתוצאה מהן אנחנו יוצאים מתוך האגו ונכנסים לתוך חלל קוסמי, לעולם הרוחני. לכן, אין לנו ברירה אלא להתכלל בתוך הקבוצה.

זו לא בעיה לעבור את, מה שנקרא, "שבע שנות שובע", הרבה יותר קשה לעבור את "שבע שנות רעב", מפני שזה מאבק, מאמץ, ניסיונות להתחבר מעל הדחייה ההדדית. והמאבק הזה לא מסתיים כאשר אנחנו יוצאים ממצרים. התורה מספרת על מה קורה לעם במדבר. הם מזדעזעים כי הם עדיין לא יוצאים ל"חלל ריק", כמו בקוסמוס ששם הכול משתתק, הכול רגוע וטוב, אין כוח משיכה, הם נמצאים בחוסר משקל.

זה כולל רצונות אגואיסטיים עצומים שמקדמים אותנו. בלי זה אנחנו לא יכולים להתקדם, מפני שהבורא מקדם אותנו בעזרת המאור שלו ואנחנו מושכים את אורו כדי להתקדם.

מתוך שיחה בנושא "קבוצה והפצה", 23.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
חייזרים בארץ זרה
ההיסטוריה של הקשר בינינו
קדימה לקראת החושך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Q4ASv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest