דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / לפנינו הזריחה

לפנינו הזריחה

img_5686_cr_70.jpg

להלן תקציר כתבה שקראתי לאחרונה בנוגע למצב בישראל (הכתבה פורסמה באחד מאתרי החדשות ברוסית):

למעט חוסר האמון המתמיד כלפי הממשלה והשלטונות, מתגלה בישראל לאחרונה גם התדרדרות בהערכה כלפי המדינה וזלזול בה. הסיבה העיקרית לכך היא, שהעם אינו רואה את עתיד המדינה. יתרה מזאת, העם בטוח שאי אפשר לשנות משהו. הגישה הזאת של אין ברירה (המובנת בשכל) ומצב הרוח הכללי של ציניות ואפטיה (המורגש בלב) חודרים לתוך החברה הישראלית כולה, החל מילדים ונוער ועד דור המבוגרים. הצעירים רואים את עתידם בחוץ לארץ.

הפוליטיקאים איבדו את בושתם ואת מצפונם ומוליכים שולל את העם. צה"ל מנוצל למטרות פוליטיות ואינו מוערך עוד. עקב כך עולה הלגיטימיות של השתמטות מהשירות בצה"ל. אידיאולוגיה של חולשה ושל חוסר ביטחון מוטמעת בעם, כדי שיהיה קל יותר לעשות בו מניפולציות על מנת שלא יגיב לפעולות הממשלה, שנתפסת במוחם של פקידי הממשל כמפעל למטרות רווח פרטי.

אם העם לא יתעורר, לא תהיה ברירה אלא להכריז על פשיטת רגל של המדינה ולסגור אותה. הרי הכול כבר מוכן להימלטות הפוליטיקאים ופקידי הממשל לחו"ל.

התייחסותי: לפי חוכמת הקבלה התופעה הזאת דווקא חיובית. הרי בלא הכרת הרע אי אפשר להגיע לפיתרון נכון של השאלה "מה עלינו לתקן".

כתוב: "אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא" (קהלת ז, ט), עוד כתוב "אין אדם עומד על דבר מצווה אלא אם כן נכשל בה" (גיטין דף מג ע"א). לכן אני חושב, שהעת הנוכחית היא עת נפלאה – עת של הכרת הרע – הרע שבטבע שלנו, שמוביל אותנו לקראת אובדן. דווקא מהמצב הזה האנשים מסוגלים לשמוע על הפיתרון, שאיש בעולם אינו מקווה לו. לפנינו – הזריחה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/7lNjH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest