דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / לעבור מקטר האבולוציה למטוס

לעבור מקטר האבולוציה למטוס

מיכאל לייטמן

שאלה: האם האור המקיף – זו לא מיסטיקה?

תשובתי: מי יכול להסביר כיצד התינוק גדל ומתבגר? מדוע הוא לא נשאר כפי שהיה אתמול? פשוט התרגלנו לתופעה הזאת מניסיון, אבל אין לנו הסבר אחר לכך.

המדע יכול למנות את השלבים שעליו לעבור, בזה אחר זה, אבל הוא אינו מסוגל להגיד מדוע. המדע יכול להגיד מה מתרחש בתוך החומר, אבל הוא אינו רואה את הסיבה שנמצאת מחוץ לו, ודוחפת אותו להתפתח.

על התינוק פועל אותו האור המקיף שפועל על כל חלק אחר בבריאה, כמו גם על המקובל. הרי כל אחד צריך לעבור גלגולים רבים כדי להגיע למטרה הסופית.

לכן האור, הכוח העליון פועל בתוך החומר ומפתח מהחומר הדומם את דרגות הצומח, החי והמדבר. אחרת, החומר היה נשאר מת וללא כל שינוי.

אבל משום שיש מטרה והיא לפתח את החומר הזה – הוא מתפתח. אותה ההנהגה העליונה פועלת בעולמנו, אבל המדע אפילו אינו חושד בכך.

לכן עזבתי את המדע, כי זה הרי בדיוק מה שרציתי לדעת: מהיכן מגיע כוח החיות? היכן הוא נמצא – באטומים, במולקולות, במערכות כלשהן בתוך התאים?

המדע אינו חוקר את זה. ואם כך, אז מה הוא שווה, אם איננו יודעים את העיקר ואפילו לא מנסים לגלותו?

האור המקיף – זהו כוח עליון, שאותו לא ניתן לקלוט ולמדוד באף מכשיר. אנחנו רואים רק את התוצאות מפעולתו: התינוק מתפתח שנה אחר שנה.

הכוח, שמפתח אותנו משלב אחד למשנהו, נקרא האור המקיף – אבל הוא מכונה כך רק ביחס לאדם, שמושך את הכוח הזה בעצמו, באופן מודע, מתוך רצון להתפתח.

לעומת זאת, בעולמנו האור הזה פועל כאבולוציה טבעית, שנקראת "בעיתו". קטר האבולוציה זוחל במהירות שלו, הכוח העליון פועל בתוך החומר ודוחף אותו למטרה.

אם תיכנס לרוחניות, תוכל לחקור כל שלב באבולוציה, אפילו את תקופת הדינוזאורים, אם פתאום הדבר יעניין אותך – הרי כל הצורות הקודמות ידועות מראש וחייבות ללבוש את צורתן, בהתאם לשילובים השונים בין תכונת הקבלה וההשפעה.

רק היום התפתחנו למצב שבו אנו יכולים למשוך בעצמנו את כוח החיים, שנקרא האור המקיף.

מתוך שיעור על המאמר "תכונתה של חכמת הנסתר בכללה", 14.12.2009

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eTnCI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest