דף הבית / קבלה לעם / קבלה למתחיל / למדוד התקדמות

למדוד התקדמות

שאלה: בכל לימוד יש תהליך של התקדמות. איך אפשר להעריך את ההתקדמות שלי בלימוד חכמת הקבלה?

תשובתי: ההתקדמות בחכמת הקבלה מתבטאת בזה שהאדם משיג בצורה קרובה יותר את הנושא, מתחיל לזהות את מה שהוא לומד בעולם הסובב אותו. הוא מתחיל לראות דרך המערכות של העולם שלנו, את הכוחות שמנהלים את העולם הזה ואותו עצמו. מערכת ההנהגה הזאת נקראת הנשמה הכללית. האדם מתחיל לזהות איך הוא יכול להשפיע עליה, כיצד היא מגיבה בתגובה ומשפיעה עליו. הוא לומד את כל המחזוריות הזאת, ההפעלה של כוחות וקבלת תגובה חוזרת.

בעיקרון, אלה הם כל החיים שלנו. בעזרת זה אנחנו יכולים להתקרב למטרה בדרך טובה, ולא בדרך של ייסורים. כי מה שאנחנו מרגישים עכשיו בחיים שלנו, זו פעולה של כוחות שמחייבים אותנו להכיר מהר יותר את מערכת ההנהגה, כדי שאנחנו סוף סוף ניכנס לתוכה ונתחיל לנהל את החיים שלנו, כדי שלא יהיו כל יום כאלו צרות וייסורים. כל זה תלוי רק בנו! יש לנו בחירה חופשית, דווקא מפני שיש ברשותנו את חכמת הקבלה.

לאחר שהאדם מכיר ומשיג את מערכת ההנהגה, הוא רואה את המצבים שלו במשך כל הגלגולים הקודמים והעתידיים שלו, הוא רואה את כל הדרך שלו עד לגמר כל התיקונים. הוא נכנס לתוך חיים מלאי משמעות.

שאלה: כיצד זה משפיע על חיי היומיום שלו?

תשובתי: ברגע שאתה מבין בכל רגע בחייך, כיצד אתה ממלא את החיים שלך בתוכן פנימי, אז נהיה לך אפילו לא חשוב במה אתה עוסק בחיים הגשמיים האלה. אתה מיד מתחיל להרגיש שיש לך מה לעשות בחיים שלך, שכל רגע בחיים שלך אתה רוכש משהו בעל ערך שלא יסולא בפז.

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 1.11.2015

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H7t8Q

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest