ליהנות מהשפעה

שאלה: בהתחלה הכול היה לי ברור, הכול פעל בצורה ישרה וחלקה, כמו על מסילה. אבל עם הזמן הבורא בלבל הכול, עד כדי כך שההחלטות משתנות בכל שנייה. מה גם שאלה החלטות חשובות מאוד בחיים. מה זה ובשביל מה?

תשובתי  למעשה אפשר לסדר הכול לפי "מדפים", זה לא מסובך במיוחד. יש בסך הכול שני כוחות, תכונת השפעה ותכונת קבלה, ואתה נמצא ביניהם. מלמעלה למטה הבורא משפיע עליך, גם בכוח החיובי וגם בכוח השלילי.

הכוח השלילי קיים בך מלכתחילה, זה האגואיזם שלך, הוא קרוב, אהוב ומוכר. הוא כל הזמן דוחף אותך לאכול, לישון, לשתות, לטייל וכולי. כלומר בקו שמאל אתה מבין את הבורא, ואילו בקו ימין לא, מפני שהבורא הסתיר ממך את הקו הזה. אבל האגואיזם מכה בך כל הזמן ואין לך לאן לברוח. אתה אפילו מגיע לשמוע אותנו. וכאן אומרים לך, שישנה עוד תכונה, תכונת השפעה שאפשר לקבל אותה מהבורא.

אם תלמד ליהנות מהשפעה במקום ליהנות מקבלה, אז לא יהיו לך בעיות כלל. כמו אמא עם ילד שרוצה לתת לו הכול, כל הזמן להאכיל אותו, לשחק איתו, לטפל בו. הוא מרגיש מזה תענוג, ולה אין צורך בשום דבר נוסף, רק תאפשר לה להתעסק בו כל הזמן. לכן הדבר היחיד שעלינו לעשות, זה להשיג מצב שבו נצליח לתת מעצמנו הכול, ועם זאת ליהנות מהנתינה, מההשפעה. אז לא יהיו לנו בעיות.

חכמת הקבלה נקראת חכמת הנסתר, מפני שאי אפשר להבין אותה מיד, אבל אפשר לעשות זאת. ברגע שאתה מתחיל להשפיע, אתה מתחיל להרגיש את מה שמתרחש מחוצה לך, ולא את עצמך, ומחוצה לך נמצא עולם עליון, נצחי ומושלם. אנחנו לגמרי לא מרגישים אותו, משום שאנו נמצאים בתוך קליפה, מבודדים ממנו.

כל הבעיה שלנו מסתכמת ברכישת תכונת ההשפעה, אז נתחיל להרגיש את העולם העליון ולא את ה"אני" שלי. בהדרגה נתרגל לרעיון הזה. כל הדתות, כל האמונות הרוחניות מדברות על כך שאם קיימת רוחניות, אז היא קיימת מחוץ לאדם, מחוצה לנו, מחוץ ל"אני" שלי. את המצב הזה עלינו להשיג. זה לא מסובך. צריך רק לתפוס בצורה נכונה ומדויקת את השיטה, ללחוץ במקום הנכון וזה הכול! אנחנו קרובים לזה.

מתוך שיעור וירטואלי, 7.04.2019

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/R3MIN

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest