להתמקד פנימה

הכול תלוי בכוונה. זה כמו שיש שסתום במנוע של הבעירה הפנימית, שנפתח בתנאי שיש לי כוונה נכונה. וברגע שהכוונה נעלמת, השסתום נסגר. וכך אני עובד כל הזמן: פותח וסוגר את השסתום. נקווה שנוכל להפעיל את המנוע הזה…

גודל הכוונה נקבע על פי: על איזה רצונות אני יכול לשלוט מבין הרצונות של דרגות הדומם, הצומח, החי והמדבר שלי. ומובן שהכוונות החזקות והיעילות ביותר פועלות גם על הרצונות הנמוכים והקטנים יותר.

לכן, הדבר החשוב ביותר עבורנו זה לחשוב על האיחוד הקבוצתי, על הערבות. הרי בזכות זה אנחנו ללא ספק נוכל לשלוט גם על כל שאר הרצונות הנמוכים יותר שלנו. לכן תנאי הערבות הוא כל כך נחוץ.

נדמה לי שגם החברים נמצאים מחוץ לי, וכל העולם, כל האנושות וגם הבורא – כולם נמצאים מחוץ לי. אבל אני צריך להשתדל לצרף את כל זה אליי, בערבות הדדית, בקשר נכון, בתלות הדדית. כך שהרצונות האלה יתחברו: אני, והבורא שבתוכי, וגם כל המערכות החיצוניות שיהפכו לשלי. וחוץ מזה אני בכלל לא צריך לראות שום דבר. רק את הדמות של האדם האחד שאותו אני מרכיב ולו אני דואג.

ואם אני יוצא מהתפיסה הפנימית הזאת ומדבר עם אנשים אחרים וחי בעולם הזה, זה טבעי שנוצרת התנגשות בין התפיסה הפנימית הזאת לבין העולם החיצוני, שמצטייר לי בחושים שלי. אבל אני אצטרך בינתיים להשלים עם הפיצול הזה. זאת לא יותר מבעיה פסיכולוגית. ובהדרגה, אני אתחיל לראות תמונה יותר ויותר פנימית.

זה כמו שקיימת תפיסה ילדותית ותפיסה בוגרת. הילד רואה רק את הצד החיצוני, אבל המבוגר מבין יותר לעומק ורואה את הסיבות הפנימיות של מה שקורה. אם כי גם אצלנו הכיוון הוא אותו הכיוון, רק שהוא חודר עמוק יותר לתוך החומר, היות וגם הכוונות שלנו וגם ההתנהגות החיצונית שלנו – הן אגואיסטיות.

אך כאשר אנחנו יוצרים לעצמנו הרגילים ומשקיעים מאמצים, אנחנו יכולים להגיע לתפיסת המציאות האמיתית.

ולכן, כל הבירורים של הכוונות, כל העבודה שלי, היא להשתדל שהתפיסה הפנימית הזאת, החכמה הפנימית, שנקראת "חכמת הקבלה", פנימיות התורה, תגרום לי לשנות את הראייה שלי ולראות את כל העולם כגוף אחד, שבו הכול שייך לי, ואין שום דבר חוץ ממני.

נשתדל להגיע להרגשה כזאת, במיוחד בזמן קריאת ספר הזוהר.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 10.01.2012

ידיעות קודמות בנושא:
ה"מטריקס" של העולם הרוחני
החכמה על עצמי
קורס בחינוך הרמוני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/LOSvJ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest