להתמוסס בחברים

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 3.

שאלה: כאשר אני מכוון את עצמי להתמוסס בחברים, בקבוצה, ויש לי לזה רצון, אני מרגיש במידה כלשהי גבוה מהם.

אחר כך אני מבצע פעולה: עושה תורנות במטבח, שוטף רצפה, שוטף כלים, אני מתחיל לראות חברים אחרים שהם יותר משפיעים, ואני מרגיש את עצמי נמוך מהם. האם המתח הזה בין הרצוי לבין זה שאני מבין שאני מקבל בהשוואה לאחרים, זוהי תפילה? זוהי עבודה נכונה?

תשובתי: אם אני כל הזמן משרת את הקבוצה ומרגיש את עצמי נמוך מהם, מוכן בכול לעזור להם ולשרת אותם, זה אומר, שאני משתוקק לגמרי לבטל את עצמי בפניהם. אחרי הביטול בא השלב הבא: האם אני יכול להתכלל בהם? בזה שאני מבטל את האגו שלי אני נכלל בהם כמו טיפת זרע ברחם של אימא. זה כבר "עיבּור" (תחילת היווצרות ה"פרצוף").

הנכונות להתכלל בקבוצה ולהתמוסס בה לגמרי מסמלת, שכל המחשבות, הרצונות, הכמיהות שלי קיימים רק כדי לתפוס את הרצונות והתכונות של החברים ודרך הביצוע של הרצונות שלהם לעשות נחת רוח לבורא, שנותן לי את האפשרות הזאת ליצירת מערכת של תקשורת ביני לבינו, שנקראת "קבוצה".

אם אני מתמוסס במטריצה הזאת ומקבל אותה לגמרי כשדה העבודה שלי, אז אני מוצא בה את הבורא. הוא ממלא את כל החברים בקבוצה, ואני מתחיל להרגיש אותו בכולם. הם לא מרגישים את זה, כמו בדוגמה של רבי יוסי בן קסמא, ואילו אני מרגיש. למצב כזה עלינו להגיע.

ואחר כך התקשורת עם הבורא על בסיס הקבוצה, צריכה להפוך להיות הדדית, כאשר אני והוא כבר מתחילים לדבר בינינו. אני מתחיל להבין את התחבולות שלו בקבוצה ובהתאם לזה לענות עליהן בהתמוססות עוד יותר פעילה בתוכה.

כך אני גדל. כלומר אני מתחיל להבין ולתפוס מה הבורא עושה עם החברים, ואני, על ידי הפעולות שלי עושה את אותו הדבר, נכלל בתקשורת יותר ויותר גדולה איתם ובאופן כזה הופך להיות דומה לו. וזוהי הגדילה הרוחנית שלי. כך מתחיל להתפתח המצב שלי שנקרא "עובָּר". ואחר כך כבר באים השלבים הבאים של הגדילה הרוחנית: לידה והתפתחות.

שאלה: מה זה ביטול פעיל?

תשובתי: אתה לא צריך לחשוב ולדאוג על כך, שאתה לא מבין באיזה אופן לעשות את זה. עם הזמן כל זה יופיע אצלך. רק תתחיל לפעול והשיטה שלנו תוביל אותך קדימה. היא מתגלה בתוך האדם, וכאן לא צריך שום מורה. נאמר: "נשמת אדם תלמדנו".

מתוך שיעור מס' 3 בכנס בסוצ'י, 14.07.2014

ידיעות קודמות בנושא:
להתבטל לחלוטין בפני הקבוצה
כאן אנחנו בונים את החיים הרוחניים שלנו!
שתול את עצמך בקרקע פורייה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ra80e

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest