דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / להתכוונן לגילוי

להתכוונן לגילוי

laitman_2009-11-06_zohar_tv_8165_70.jpg

לפני קריאת ספר הזוהר אנחנו צריכים לכוון את עצמנו כך, שהקריאה הזאת תביא לנו תועלת. הזוהר מדבר על תיקון הנשמה, כלומר על תיקון הקשר בינינו, ולכן בזמן קריאתו, אנחנו צריכים להשתדל שהמצבים המתוקנים שמתוארים בו, יתממשו בתוכנו. זה מסמל, שאנחנו רוצים לגלות, על מה מספר הזוהר.

גילוי, זו אינה הבנה בשׂכל. איך אני בכלל יכול להבין את מה שאף פעם לא ראיתי? לראות ניתן רק בתנאי, שמתהווים בי מודלים חדשים של הרגשה, מפני שהראייה זו הרגשה ברצונות שלנו, בכלי הקליטה. וההרגשה תוכל להופיע רק בהתאם למצב הפנימי המיוחד שלי, כשהוא יהיה תואם למתואר בזוהר.

להשיג את זה אפשר רק במקרה, שאני אעלה לדרגת המשפיע, כפי שהזוהר דורש. כיצד הדבר אפשרי? אם אני מתחבר עם הסביבה, שביחס אליה אני יכול להביע את מידת ההשפעה שלי.

לכן, עוד לפני שאנחנו פותחים את ספר הזוהר, אנחנו צריכים להשתוקק להתחבר יחד, במצב, בדרגה, בכזה כוח שיתאים לגילוי הזוהר בחיבור בינינו.

באותה המידה, שבה כל אחד מבטל את עצמו, ואנחנו מתחברים יחד, בהשפעה וערבות הדדיים, במידה הזאת אנחנו יכולים להשיג מצב, שבו כבר נרגיש, על מה מדבר הזוהר, לפחות בדרגה מינימאלית. וכל זה תלוי רק בכוח האיחוד בינינו שחייב להיות בגובה המדרגה הרוחנית הראשונה. אז אנחנו נרגיש, על מה מספר הזוהר.

על זה מדבר בעל הסולם בהקדמה לתלמוד עשר הספירות, אות קנ"ה: "…מתוך החשק והרצון החזק, להבין מה שלומדים, מעוררים עליהם את האורות המקיפים את נשמתם", (את האור המחזיר למוטב). למעשה, כל העבודה שלנו, זה להשתוקק להיות במצב הזה, להרגיש אותו. לכן נדרש מאיתנו רק רצון להרגיש נחיצות וצורך בגילוי.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 24.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
תוכיח שאתה רוצה להיות טוב!
המדריך להחייאה רוחנית
תשתוקקו ותגלו!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ABhot

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest