דף הבית / חכמת הקבלה / גלגול נשמות / להרגיש את נשימת האור

להרגיש את נשימת האור

מיכאל לייטמן

שאלה: אתה אומר שחכמת הקבלה מאפשרת לאדם להשיג חיים נצחיים. אך אנחנו רואים שגם המקובלים נפטרים, אז כיצד הדבר?

תשובתי: המקובל נפטר בעיניך, אתה רואה רק את הגוף הבהמי שכמובן מת, כמו כל גוף בהמה אחר. חיי נצח הם החלק האלוקי והרוחני של המקובל, אותו הוא פיתח בתוכו. באותו הרגע שהוא רכש את החלק הרוחני, הוא מתחיל להיות שייך לו, הוא נותן לו הרגשה של קיום נצחי. נצח זו תכונת ההשפעה שהוא רכש.

אנחנו מתחילים לתפוס זאת רק כאשר אנחנו מתקרבים למחסום, כאשר בתוכנו מופיעה תחושה פנימית של השפעה. האור שמתחיל להגיע לאדם, נותן לו תחושה קטנה של מה זה אומר להתעלות במקצת מעל לחומר, ולחשוב באופן מעט שונה, להתייחס כלפי האחרים מנקודת מבטה של תכונת ההשפעה. הוא עדיין אינו נמצא בהשפעה, אך הוא כבר יכול איך שהוא לגעת בה. ואז מופיעה אצלו ציפייה פנימית, שניתן להתכלל בתכונה הזו, הרגשה ששייכת לנצחיות.

עד אז אין הוא תופס זאת, האור עדיין לא התקרב אליו במידה מספקת, וכל אלו יהיו מילים ריקניות עבור האדם. הוא ירצה לאכול, לנוח, אבל הרוחניות תהיה מאד רחוקה ממנו. רק ברגע שהוא יתחיל להרגיש את נשימת האור מרחוק, כאילו רוח הנושבת עליו, הוא יתחיל להבין, שבחכמת הקבלה כלוא השחרור ממלאך המוות. כאשר האור מתקרב אל האדם, הוא מביא לו את ההרגשה הזאת של הקיום הנצחי.

זהו התנאי ההתחלתי לפעולה החופשית היחידה שאותה אנחנו יכולים לבצע. אחרת, בשביל מה לנו חופש? מה עוד יש לנו לעשות בחיים האלה, בגוף הבהמי הזה? הרי את כל השאר אנחנו איננו מבצעים, אלא מלמעלה פועלים עלינו. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לבצע בעצמנו הוא להשיג נצחיות.

ההשפעה זו הנצחיות, והקבלה היא זמנית. אור החכמה אינו מגיע אלינו לנצח, אלא רק אם הוא מתקבל בתוך אור החסדים. לכן כדי לרכוש נצחיות, עלינו תחילה לרכוש רצונות להשפיע, ואז בתוכם אנחנו נוכל להרגיש את החיים שלנו הנצחיים.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "החרות",15.04.2010

ראה מאמרים קודמים בנושא:
שחרור ממלאך המוות
אין אלה סתם הבטחות יפות!
הלידה הרוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KTesW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest