דף הבית / כלכלה / כסף / להיפרד?

להיפרד?

דעתו של ראול זיבצ'י, עיתונאי, פוליטיקאי ועמית באוניברסיטה הפרנציסקנית של אורוגוואי: "בדרום אמריקה יש מלאי של 700 מיליארד דולר, 400 מיליון תושבים, ומאגרים ענקיים של אוצרות טבע. אי לכך, דרום אמריקה יכולה ללכת בדרך שלה, מבלי לחוש את השפעותיו של המשבר המערכתי. אנחנו צריכים לבנות מתקנים הגנתיים סביב היבשת שלנו, וליצור חגורת בידוד כדי להימנע מנזק. כדי להשיג מטרה זו, מוכרחים לנתב מחדש את זרמי הפחמימנים לצרכי האזור עצמו, להימנע משימוש בדולר, להחליף אותו במטבע מקומי ולהמשיך בחיזוק הקשרים והמסחר הפנים-אזוריים. כדי להתחיל ללכת בכיוון חדש, יש להתנתק בהחלטיות מהישן".

תגובתי: זוהי דוגמא לקוצר ראייה וחוסר הבנה מוחלט של מגמת ההתפתחות העולמית, שהיא תנועה לכיוון עולם מאוחד. הניסיון להתנתק מהאחרים הוא משחק מסוכן ביותר, מפני שבצורה כזאת האזור נמצא בניגוד לטבע המאוחד, שלוחץ על כולנו להתאחד בדומה לו ובאיזון איתו. הניתוק הזה יחזור אליהם בבומרנג, בצורה של קריסת התשתיות. כתוצאה מהניתוק, אותן מדינות לא יצליחו לבצע אף אחת מהמשימות שהוצבו בפניהם.

אני ממליץ להיכנס לארכיון שלנו ולהיווכח שכבר לפני ארבע שנים שוחחתי עם חתן פרס נובל לכלכלה אודות המשבר, והוא הכחיש את קיומו. חוקי הטבע שמתגלים על ידי חכמת הקבלה, מראים את הפיתרון הנכון היחיד. השימוש בגילויים אילו הוא לטובתנו.
ידיעות קודמות בנושא:
המשבר אינו מאיים על פולין
להתרגל לתלות ההדדית
לבד אי אפשר לצאת מהמשבר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Kre0J

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest