להיות ראוי לבורא

"ויוצא משה את העם לקראת האלהים מן המחנה ויתיצבו בתחתית ההר." (שמות, פרשת "יתרו", פרק י"ט, פסוק י"ז).

האדם מתנתק מכל מה שיש לו, וניצב מול תכונת ההשפעה והאהבה הגדולה.

"והר סיני עשן כלו מפני אשר ירד עליו יהוה באש ויעל עשנו כעשן הכבשן ויחרד כל ההר מאד." (שמות, פרשת "יתרו", פרק י"ט, פסוק י"ח).

זוהי תמונה עיונית פנימית של התגלות תכונת ההשפעה באדם, תכונה חדשה, שאתה לא יודע כיצד להתקרב אליה.

"ויהי קול השופר הולך וחזק מאד משה ידבר והאלהים יעננו בקול." (שמות, פרשת "יתרו", פרק י"ט, פסוק י"ט).

קול, זו התגלות תכונת "אור החכמה" בתוך תכונת ה"בינה", התגלות המידע, כי תכונת ה"בינה" אינה נושאת שום מידע, אלא פשוט נותנת הרגשה שאתה נמצא כמו עוּבָּר ברחם אימו.

"בינה" בפני עצמה היא, טוהר, ריק, חוסר של כל סוגי הצלילים. וצליל, זה מידע, רגש, תנודות של מצבים.

כלומר, האדם, תוך כדי תהליך עבודת ההכנה, בכך שעבר את גלות מצרים, היציאה ממנה, חציית ים סוף, מִדבר, שלושה ימים של התנזרות מהאגו שלו, הכין את עצמו לכך, שהוא יכול להרגיש את המצב הפנימי שלו כמי שנמצא בניתוק מהאגו ולפני תכונה חדשה. הוא כבר מסוגל לעשות את זה.

התורה לא מונָה כאן הרבה בעיות, בלבולים, בירורים אפשריים, את כל מה שקורה בתוך האדם. אבל, בסופו של דבר, האדם בכל זאת מגיע לזה, שהוא מקבל ספר הוראות. בתוך האדם מתחילה להתגלות ולהיווצר סכימה מסוימת, שמחברת אותו עם הבורא. ביניהם מתחיל להיווצר משהו משותף. האדם מתחיל להבין, באיזה אופן הוא יכול להידמות יותר ויותר לבורא, איך הוא יכול להעמיד את עצמו בכזה מצב, שהבורא יוכל להפוך אותו יותר ויותר דומה אליו.

האדם צריך להיות מוכן וראוי לזה שהבורא יתחיל לשנות אותו. הוא צריך לרצות את השינויים האלה, אף על פי שהם כולם נגד האגו, שהם כולם בנויים מעל זה שאתה הופך את עצמך מבפנים החוצה. וכל ההכנה לזה, זהו ספר ההוראות.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 18.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
נכונות מספר אחת
עלייה לא קלה
לכבס את ה"שמלות" שלנו ב"אור החסדים"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/taetZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest