להיות מקובל

שאלה: אותי לא מעניין  לשמוע את דברי יתר משתתפי הסדנה מפני שלפעמים לדעתי נאמרים דברי הבל. הגעתי ללמוד את חכמת הקבלה כדי לשמוע את העליון, את המקובל אבל אני נאלץ לשמוע אנשים כמוני ואפילו גרועים ממני. אם כך איזו תועלת אני מפיק מהסדנאות?

תשובתי: מנקודת מבט של חכמת הקבלה, ודאי שאתה צריך לפחות להקשיב לי, לקרוא ספרים שנכתבו על ידי מקובלים גדולים ופשוט לשנן ו"לחרוש" אותם מהתחלה ועד הסוף. אם הזיכרון שלך טוב, תזכור את התוכן שלהם אבל כך לא תהפוך למקובל, מפני שלא יהיה לך מקום שנקרא כלי, שבתוכו תוכל להרגיש את העולם העליון. העולם העליון מושג דווקא דרך חיבור בין מקובלים מתחילים שמשתדלים להיות בקשר ביניהם, גם במקרה שהם לא יכולים להיות בקשר אלא רק משתדלים להימצא בו. ההשתדלות, ההשתוקקות, היא הדבר החשוב.

לכן העיקר זה לא הידע, חכמת הקבלה איננה חודרת לתוך האדם דרך ידע אלא אך ורק דרך הרֵגשות וההשתוקקות שלו. הפרמטרים הקבליים מורגשים רק בין בני האדם. כאשר אני משתוקק אליך ואתה משתוקק אליי, ויחד אנו משתדלים ליצור בינינו שדה מסוים של משיכה הדדית, אז אנחנו מתחילים לגלות בינינו את הבורא כאור נרנח"י.

לכן אם השגת העולם העליון היא המטרה שמעניינת אותך, אז המפגש עם המקובלים הוא הכרחי עבורך. אבל אם רק ידע מעניין אותך, כמו כיצד נקראים כוחות בחכמת הקבלה וכיצד הם פועלים, אז יש לך צורך במפגש עם הספר ולא יותר מזה.

מתוך שיעור וירטואלי, 1.03.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wfdDx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest