דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / להאמין פירושו להרגיש

להאמין פירושו להרגיש

laitman_2010-03-15_5703_us-70.jpg

שאלה: מה היא אמונה כל עוד לא עברנו את המחסום?

תשובתי: כל עוד האדם לא עבר את המחסום ולא נכנס לעולם הרוחני אין לו אמונה. המושג אמונה בחכמת הקבלה זה בכלל לא מה שמקובל בחיים הרגילים, בחכמת הקבלה כל ההגדרות נמצאות ברמה אחרת לחלוטין.

אמונה היא הרגשת הבורא. אם אני מרגיש אותו, אני מאמין בו. תראו עד כמה זה מנוגד והפוך למה שחשבתי קודם: בחיים הרגילים נהוג לחשוב שאמונה היא כשאינני רואה דבר, אך מאמין כאילו שזה אכן קיים לפני.

חכמת הקבלה אומרת שאין זו אמונה, אלא פנטזיות, דמיונות. האמונה מתבססת רק על ההרגשה הפנימית הריאלית של האדם, באותה המידה שאני מרגיש את הבורא, אני מקבל כוח לעבוד כנגד האגו שלי. כוח אחד כנגד הכוח השני, כוח חיובי נגד הכוח השלילי. זה נקרא להחזיק באמונה למעלה מהדעת, מעל לאגואיזם ולהרגשה שבתוכו.

אני מתעלה מעל לכל זה, מאחר ואני כבר יכול להשתמש ברגש ובשׂכל העליונים. אך אם אין לי אותם, אז על סמך איזה בסיס אני אוכל לעבוד? על סמך סיפורים של מישהו? – אין זה נקרא אמונה. זה סתם משׂחק שבני האדם מנהלים בעולם הזה מחוסר ברירה, בכדי להרגיע את עצמם במידה מסוימת. לכן בשביל שתהיה לי אמונה, אני חייב להגיע לגילוי! חכמת הקבלה היא גילוי הבורא לנבראיו, וזה נקרא אמונה.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 11.06.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/vcqYa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest