להאמין לכָּתוּב

שאלה: באיזה אופן אנחנו יכולים לאסוף את הקהל החיצון לכנס, אם אירוע מסוג זה דורש השקעות חומריות גדולות מאוד שאין לנו? איך אנחנו יכולים לשכנע את כולם לשבת במעגלים?

תשובתי: אנחנו בכל זאת נצטרך לאסוף את האנשים כדי שהם לא יצטרכו להתכנס על ידי לחץ של צרות ומכות מצד הטבע, אלא רק מתוך החיים הטובים. איך לעשות את זה? – תשבור את הראש ותחפש, אבל צריכים לעשות את זה. אין לנו ברירה. אנחנו חייבים לחפש איך להגיע לאנשים בזמנים הטובים, כדי שחס ושלום לא יבואו זמנים רעים.

אני לא חושב שצריך לעשות איזה שהן תוכניות בידור טלוויזיוניות עם "חיפוש המטמון". אני חושב שצורה כזאת רק מסתירה את האמת במקום למשוך אליה. לא נראה לי שבצורה כזאת אנחנו יכולים להצליח. אנשים יעקבו רק אחרי העלילה ולא ישימו לב למסר הפנימי.

קודם כל, צריך לתאר את המצב הנוכחי שלנו, לפתח אותו עד למצב דרמטי, ואחר כך להראות באיזו דרך אפשר להימנע מייסורים ואפילו יותר מזה, להגיע הצלחה. זוהי המשימה של ההפצה.

ולצורך זה, אני חושב שהכי טוב זה להוציא ספרון קטן ונגיש עם הסברים. בעשרים השנים האחרונות הטלוויזיה והאינטרנט התפתחו בצורה מטורפת ודחקו את כל שאר הדברים ואנחנו רוצים לראות הכול רק מהמסכים. אבל אני חושב, שלאחר התלהבות והתפעלות ראשונית מסוג המדיה החדש אנשים שוב יחזרו לקריאה.

כי הקריאה יכולה לסדר את השׂכל בצורה שאף תמונה לא יכולה לסדר. בזמן הקריאה אנחנו מקבלים מידע שעל ידו אנחנו יכולים בעצמנו לסדר ולשנות את החשיבה שלנו, את תאי המוח, את הגישה, כלומר לפרמט את עצמנו.

אי אפשר להעביר כזה מידע דרך השמיעה, כי הוא לא נכנס פנימה בדרך כזאת. רק אחוז קטן מאוד אפשר לקלוט דרך השמיעה וגם כן מהראייה. בעיקר, המידע נתפס בזמן הקריאה. האותיות, זה משהו שלא נוכל לוותר עליו. האמת חייבת להיות כתובה.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 06.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כל העמים במעגל אחד אין סופי
חוץ מהאדם, אין מה לשנות
כוח התיקון להמונים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mbuVh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest