דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / לגלות את גדלות הבורא

לגלות את גדלות הבורא

laitman_2009-08_2936-70.jpg

שאלה: מה בדיוק עליי לעשות כשאני מרגיש את "הכבדת הלב"?

תשובה: תנסה לברר את המצב הזה בלי רגשות מיותרים: מי עושה את זה, מדוע, כיצד הוא מנהל אותי, איך הוא מסדר לי את הסביבה שלי. אל תיפול, פשוט תתחיל לשלוט במצב שבו אתה נמצא, וכך תוכל ליצור נקודת מגע עם הבורא.

בדיוק כמו שהבורא אמר: "בוא אל פרעה, כי אני הכבדתי את לבו!", כך עכשיו אתה יכול לדרוש ממנו. דווקא עכשיו, זהו הרגע שאתה יכול לדרוש ממנו עזרה. הרי לשם כך הוא הביא אותך לפרעה.

כאשר אתה מרגיש טוב והכול זוהר מסביבך, הבורא אף פעם לא יענה לך. במצבים כאלו לא תקבל דבר! הרי במצבים האלו אינך זקוק לבורא. אתה יכול לברך את הבורא על הטוב, אך זה נובע מאגואיזם נבזי בלבד. מתי הבורא ישמע אותך? דווקא במצבים הרעים (שער הדמעות). אחרת בשביל מה הוא קיים והביא אותך עכשיו למצב כזה? רק במצבים האלו אתה באמת זקוק לו!

כל המצבים האלו ניתנים לך כדי שתתפוס את הבורא ביד. אתה הקטן, עומד לידו: "אתה הכבדת את ליבי? עכשיו תעזור לי! אני מפחד! אני לא רוצה! אני לא יודע מה לעשות! תרחם עליי!". מה אומר הבורא? – "אני הכבדתי את ליבך, כי אני רוצה להתגלות לך. אני רוצה שתראה את הגדלות שלי!.

הבורא יכול להיות חשוב בעיניך רק בתנאי שאתה מפחד מהאגו שלך, הפרעה, רק כשאתה לא יודע מה לעשות איתו ואתה נכנע. אם הבורא יכול לשחרר אותך מהמצב הזה, אתה מתחיל לכבד ולהעריך את כוחו וגדלותו. כך אנחנו נכיר מי הוא הבורא.

פרעה נותן לנו אמצעים למדידת גדלותו וכוחו של הבורא. נניח שפרעה העמיס עליך משקל של עשרים קילו, ואילו הבורא שיחרר אותך ממנו. אז אתה מעריך את כוחו של הבורא בעשרים קילו, כנגד הפרעה. לבורא אין צורה, הרצון שלך (הכלי, פרעה) נותן לו את הצורה, כך אתה מתקדם. לכן המצבים האלו טובים.

מתוך שיעור ערב על ספר הזוהר, 07.04.10

ידיעות קודמות בנושא:
חוקי המשחק המתוחכם
כל ימי חיי…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KSTHm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest