לאומיות

דעתו של מ. סוקולוב, בעל תואר מוסמך בסוציולוגיה, מרצה ב- European University at Saint Petersburg: החקר של הלאומיות הוא סימן לירידה של הלאומיות עצמה, כי לזהויות הלאומיות הופיעו יריבים חזקים מאוד. היריבים הראשונים של הלאומיות היו הזהויות של המעמדות והאידיאולוגיה המרקסיסטית.

המרקסיזם אומר, שהנאמנות הלאומית היא תודעה כוזבת שמיושמת על ידי הבורגנות כדי להסיט את מעמד הפועלים מהמלחמה על האושר הכללי.

זהו אתגר חזק מאוד, רוב התיאורטיקנים של הלאומיות יצאו מתוך החוגים השמאלניים, והם ראו את האידיאולוגיה הלאומית כמתחרה משמעותית.

התיאוריה של הלאומיות משגשגת, כאשר הזהויות האלה כבר אינן חשובות. זה תלוי בעלייה של המרקסיזם והגלובליזציה, וכתוצאה ממנה האומות הסגורות הופכות למציאות מדומה יותר ויותר. הן נעלמות מחיינו, והופך להיות קשה להזדהות איתן. המדינות נהיות קטנות מדי כדי לפתור את הבעיות שלהן, הן מתאחדות שלא מרצון, ובכך אירופה תשמש כמודל לשאר העולם.

התייחסותי: הלאומיות, כמו כל תנועה אגואיסטית, אינה גוססת, אלא להיפך, היא גדלה ומתעוררת לחיים. היא תיעלם רק כתוצאה מהכרת האגואיזם הכללי כרע, ותיקונו על ידי האור העליון, תכונת ההשפעה והאהבה, שמתעוררת בחיבור דרך יישום השיטה של ההשכלה האינטגרלית.

ידיעות קודמות בנושא:
הלאומניות חוזרת ביתר שאת
העולם בסכנה
בחיפוש אחר בעלי ברית נבונים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mXttQ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest