כעבור 230 שנה…

מיכאל לייטמן

שאלה: בחוכמת הקבלה מדובר על כך, שנשארו לנו 230 שנה עד לסוף העולם הזה. האם בשנה שלאחר מכן יולדו תינוקות בעולם הבא?

תשובתי: אנחנו חושבים על מושג הזמן בהשגת המציאות שלנו בלבד ולא מבינים, שהאדם, על ידי שינוי התכונות שלו, משנה את המציאות. הרי המציאות היא מה שאני מרגיש בתוכי. לכן אם שיניתי את התכונות הפנימיות שלי, אני רואה תמונה שונה של העולם.

זה כמו שיש לך מסך מחשב ואתה לוחץ על כפתורים ומשנה תמונות על המסך. ואז אתה חי בתמונות שונות, עובר מסרט אחד לסרט שני וכו'.

אם כך, על איזה 230 שנה ותינוקות שנולדים או לא נולדים ניתן לדבר?! הרי אתה נכנס למימד אחר וחדש; פתאום אתה מרגיש, שכל מה שהשגת וקלטת קודם- הגופים הללו, נשים, ילדים, העולם הזה, אתה עצמך שאוכל ושותה – כל זה לא קיים!

ופתאום אתה קולט ומבין, שבצורה כזו ראית את התמונה על המסך, ולמעשה מאחורי המסך עומדים כוחות – רצון ליהנות ורצון להשפיע – שציירו לך כך את המציאות. ואילו המציאות בפני עצמה, אותה אתה מרגיש עתה – לא קיימת! היא קיימת רק על המסך שלך.

מה זאת אומרת "להוליד ילדים", "לבנות בית", "לחיות בעולם הזה"? זה השילוב שבין שני הכוחות, שיוצרים עבורך תמונה כזאת, ושום דבר חוץ מזה! ואין צורך לחכות 230 שנה כדי להרגיש איך כל התמונות האלו מחליפות זו את זו.

מה הכוונה – שאני חי בעולם הזה? הגוף שלי חי? אני, קיים ברצון מסוים לקבל הנאה עד שאני משלים את כל התיקונים שלי, ורוכש את כל תכונות ההשפעה. אז, אני מתרומם מהנקודה הנמוכה ביותר, מהעולם הזה, עד שמשיג את הנקודה העליונה ביותר, ומתאחד עם הבורא. ואז בסוף התהליך הזה, מתוקן גם "לב האבן". מה מתרחש לאחר גמר התיקון? משתנה התמונה, משתנה הכול – תכונות, הכרה, הבנה והשגה.

גם אם אתה מתרומם למעלה במעט, אתה כבר מתחיל לחוש ולהרגיש, שהעולם הזה, זה מה שאתה מרגיש וחש בתוכך. ותחושה זו יכולה להשתנות, ואז במקומה יכולה להופיע פתאום תחושה שונה לחלוטין, פנימית יותר.

הכול מצטייר בתוך הרצונות שלך. לכן כתוב : "עולם הפוך ראיתי". ולאחר 230 שנה, לא יישאר אף אחד, שיראה וידמיין לעצמו את העולם כפי שאנחנו מרגישים ומדמיינים אותו עכשיו.

רשומות קודמות בנושא:
היינו כחולמים
עולם הפוך ראיתי
רשומות נוספות במדור: מציאות מדומה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6Ivy7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest