דף הבית / משבר עולמי / העולם מחזיק אותי בגרון

העולם מחזיק אותי בגרון

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

אנחנו צריכים לגלות יותר ויותר מהי המערכת החדשה הזאת, שנקראת "האנושות". עלינו לדרגה חדשה, שבה כולנו מחוברים. אם כל הכלכלנים והפוליטיקאים היו מבינים זאת, הם לא היו עושים טעויות.

אם הם רק היו מתארים לעצמם מהי המשמעות של מערכת של תלות הדדית, שבה כל אחד משפיע על כולם, כולם משפיעים על כל אחד ואף אחד לא יכול להשפיע על עצמו! רק דרך כל האחרים אני יכול להשפיע על הגורל שלי, אין שום אפשרות אחרת, והמצב שלי תלוי בכל אחד! כל אחד מתוך 7 מיליארד האנשים מחזיק בידיו את ברז צינור החמצן, ואם מישהו סוגר את הברז – אני מת.

עכשיו אנחנו מרגישים תלות אחד בשני רק בכל מה שקשור לכסף, עוד מעט זה יורגש גם במזון ובדברים אחרים. אבל הכי מפחיד יהיה כשנרגיש שכל העולם מחזיק אותנו בגרון, שאור החיים מגיע לכל אחד דרך כולם.

לכן אנחנו צריכים ללמוד כדי להבין יותר ויותר את המצב האמיתי שבו אנו נמצאים היום, בכדי להרגיש את התלות ההדדית הזאת בכל התחומים.

רק על בסיס ההכרות עם התלות ההדדית הזאת אנשים יוכלו לחתום על הסכמים מסחריים, חוזים בנקאיים והסכמים בין בני אדם, ויתחילו לחוקק חוקים אזרחיים, פליליים ומנהליים חדשים.

זהו התנאי החדש לקיום וכל השאר ייבנה על הבסיס הזה, של קשר הדדי מוחלט. לכן ככל שנחשוף ונברר יותר את התנאי הזה, כך נעשה פחות טעויות ונתאקלם מהר וטוב יותר בעולם החדש.

פוסטים קודמים בנושא:
ההבדל בינינו לטבע
מפתח להצלחה בכל הרמות
ידיעות נוספות במדור: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JxCqa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest