דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / קבוצה / כל אחד יכול להתקדם!

כל אחד יכול להתקדם!

thumbs_09_100_wp.gif

שאלה: אני קורא את ספריך משנת 97. כמה פעמים ביקרתי בשיעורים, עוד כשלימדת בבני ברק. אחרי שנים ארוכות של קריאה בספריך אני מרגיש, שלא הגעתי להישגים אמיתיים. מצד אחד אני מבין, שרק חוכמת הקבלה היא האמת, מצד שני אני חייב לעבוד, לפרנס את המשפחה, את הילדים.אני עובד בשלוש משמרות, גר בנתניה, אין לי רכב, ולכן אין לי אפשרות לנסוע לשיעורים. גם קבוצה אין כאן, ואיני יודע מה לעשות. איני יכול לעזוב את חוכמת הקבלה, מכיוון שזוהי האמת, ואיני יכול ללמוד בקבוצה, כי פשוט אין לי אפשרות לכך.

תשובה: כל אחד יכול להשיג את התוצאה הטובה ביותר, אם ינצל את האפשרויות שברשותו (הנתונות לו מלמעלה).

באקדמיית בני ברוך לומדים כ2 מיליון אנשים ורובם עושים זאת דרך האינטרנט. והם אכן מתקדמים! כך יהיה גם עם כל העולם כולו. אז אל תישאר מאחור! כל דבר בעולם מתפתח למען תיקונו של האדם. האם אפשר בכלל לתאר, שכל העולם יימצא באותו המקום באותו השיעור?! הרי האינטרנט התפתח במיוחד בשבילנו.

אני מרגיש אישית את כל מי שלומד אתנו – לא את האנשים, אלא את היכולות הרוחניות שלהם, את הנקודות שבלב.

כשהאדם לומד דרך האינטרנט, הוא מתחיל בהדרגה להרגיש את עצמו כלול בקבוצה העולמית הכללית. וכך זה באמת! הרי לא הגופים הם אלה שצריכים להתחבר, אלא ה"נקודות שבלב", ההשתוקקויות לבורא, והן אינן נמצאות בגוף, למרות שנקראות "נקודות שבלב". הרי הרוחניות היא כוח ללא חומר. כל זאת כדי שנוכל לדמיין את הקשר בין הנשמות, נתעלם מהגופות שלנו ונתמקד ברצונות בלבד – זה מה שבאמת קיים.

בחוכמת הקבלה אנו לומדים, שהבורא לא ברא אלא את הרצון ואילו הגופות שלנו בפרט והחומר בכלל, רק נדמים לנו בחושינו כקיימים. לכן הלימוד הווירטואלי קרוב יותר לחוכמת הקבלה מהלימוד הרגיל, הפיזי! ומרכז בני ברוך עצמו קיים יותר כמרכז ההפצה. חוץ מזה, ישנה גם אפשרות לבוא אלינו לכמה שבועות, כדי לעבור התמחות.

לכן תישאר במקומך הנוכחי, רק תסדר מחדש את הקשר עם כולנו, עם ההפצה – ואז תגלה, שאתה נמצא בתנועה לעבר המטרה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/98rxe

2 comments

  1. תפלתו של מקובל/רבנית אשלג

    הרבה פעמים בזמן ארוחת צהריים, הרב"ש היה נזכר במשהו ובאמצע הארוחה היה נגש לטלפון ומתקשר לתלמיד כדי לשאול מה שלומו ומדוע לא ראה אותו בשיעור. "אם נזכרתי בדבר – אסור לדחות". אבל אף פעם לא ראיתי שבזמן הלימוד היה מסיח דעתו למשהו אחר.

  2. אמנם איני יודע לאן לשלוח שאלה זו אך ברצוני לדעת יותר פרטים על ההתמחות שאתם נותנים המוזכרת כאן לעיל'  והיכן ניתן להירשם לזה???

    בברכה ותודה מראש

    רונן לוי

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest