דף הבית / חינוך, ילדים / כלכלה של פסימיות

כלכלה של פסימיות

 

חוות דעת (ב. גורביץ', עיתונאי): האנושות מודאגת ממה שמתרחש בכלכלה המודרנית. ישנן 40 מדינות עניות שבהן חיים 800 מיליון בני אדם, הם מייצרים 1% מהתוצר המקומי הגולמי ומקבלים 1,000 דולר עבור כל אדם. במדינות העשירות חיים 1.2 מיליארד בני אדם, שמייצרים 60% מהתוצר המקומי הגולמי, ומקבלים 36,000 דולר לכל אדם. כל השאר, הם תושבי העולם המתפתח, שזה מהווה 5 מיליארד בני אדם שמייצרים 40% מהתוצר המקומי הגולמי, והם מקבלים 6,000 דולר כל אחד.

החוקים הכלכליים שמביאים להתפתחות, מתחילים מרגע מסוים לעבוד בכיוון ההפוך. עבור העולם המפותח הזמן הזה הגיע.

שקיעתה של כל מעצמה או ציביליזציה תמיד מותנית באיבוד של הדינאמיות של ההתפתחות, כאשר השאיפה לשמור על הצורות הקודמות עדיפה על פני הרצון ליצור צורות חדשות, כאשר מועדפת ההשתוקקות ליציבות ונוחות. מתחיל הקיפאון, שבהכרח מוחלף בירידה, נסיגה ופיחות. העולם תולה תקוות בפריצה בתחום של הטכנולוגיות החדשות…

תגובתי: הפריצה תהיה רק בשינוי האדם עצמו. אנחנו מיצינו את עצמנו ביחסים הישנים בינינו ועם הטבע. הקיום אפשרי רק בשחזור של האיזון בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין מה שסובב אותנו. הדבר החדש צריך להופיע בהכרתם של בני האדם, של ההמונים, ולא בצעצועים חדשים והמשך דלדול של הסביבה שמסביבנו ושל עצמנו.

ידיעות קודמות בנושא:
חמשת השלבים של הקריסה הכלכלית בחברה
שנת המשבר המתמשך
שלישיית מומחים: תתכוננו לחורבן

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/y9ska

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest