דף הבית / משבר עולמי / כיצד לשנות את כיוונו של המשבר?

כיצד לשנות את כיוונו של המשבר?

laitman_2008-11-14_7127_70.jpg

בימינו מתגלה קשר חדש ביחסים בין האנשים – קשר גלובלי. אם עד כה היחסים נבנו על פי העיקרון הדרוויניסטי, שהחזק משגשג, מנצח, וההצלחה של כל אחד היא רק על חשבון האחר, אז העיקרון הזה הפסיק לעבוד.

מתברר שהיום, יצליח מי שישתף יותר פעולה עם האחרים. אבל לא להיות סתם שותפים, אלא להיות בקשר טוב, "שהכול שווה בשווה", ולא לעקוף האחד את השני. אבל למי יש כוח לנהוג בצורה כזאת? למרות שמדברים עכשיו הרבה על הצורך בקשר בין אנשים, ועל כך שהמצב בעולם דורש זאת מאתנו, ומאחר וכל העולם הוא כפר גלובלי אחד קטן, שבו פועל אפקט הפרפר, עדיין לא ברור איך לעשות זאת. הרי גם אובמה, וכל היועצים שלו וגם כל שאר מנהיגי המדינות שמעו על העולם הגלובלי, אלפי אנשים חכמים מנסים למצוא פיתרון לבעיה הזאת.

רק בעזרת חינוך נוכל להגיע להבנת הפתרון. מיליארדי הדולרים, שמבוזבזים על העזרה לבנקים וחברות, לא צריכים להיות מופקדים בבנקים ומושקעים בעידוד המסחר, אלא במערכת החינוך העולמית של האדם הגלובלי החדש. שום דבר אחר לא יציל אותנו!

העמידו אותנו בפני עובדה, בפני חוק הטבע, הדורש מאתנו איחוד: "כולם כאחד"! אנחנו לא יודעים מה מאפיין את הקשר הזה, איך ליצור אותו. אבל אנו חייבים ללמוד ליצור בתוכנו את צורת העולם המתוקן.

מהרגע שהאדם יתחיל לעשות זאת, המצב בעולם ישתפר. אין צורך לחכות עד שכולם יתקנו את עצמם – ברגע שהאדם יתחיל לנוע לכיוון הזה, הטבע בעצמו יתמוך בו!

ידיעות קודמות בנושא:
הרהורים על המשבר

ועוד ידיעות נוספות במדור: משבר עולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ka9pb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest