דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כיצד לחבר את עצמי לעצמי

כיצד לחבר את עצמי לעצמי

laitman_2009-06_3382_70.jpg

יש שלב בגילוי הכוח הרוחני הכולל, שבו האדם נדרש לעשות בירור מיוחד, בהיתקלו בשני ניגודים, הפכים. מצד אחד, הוא נמצא בעולם, ומבין, שכל העולם הזה – זה הוא עצמו. מצד שני, הוא לא מסוגל להתייחס לעולם הזה, כאל חלק בלתי נפרד מעצמו ולצרפו אליו. מי שמפריע לו בכך הוא הכוח העליון, הבורא. וכל עוד שהאדם לא ישיג את הבורא, את תכונת ההשפעה השלמה, הוא לא יוכל לחבר את חלקי העולם בתוכו!

מתגלה כוח נוסף, השולט על הטבע שלו. הוא כבר היה רוצה להתחבר ולשנות את העולם לטוב, אבל אינו מסוגל לעשות זאת, הוא לא מסוגל לשנות עצמו! לשם כך הוא חייב לעלות למדרגה גבוהה יותר. החיבור עם אותם חלקים חיצוניים, שאותם הוא כבר רואה כשייכים אליו, לא מאפשר לו להיות אגואיסט כמו קודם.

זה דומה למצב, שבו מתגלה לך שהאויב שלך הוא בעצם קרוב משפחה שלך. מצבים כאלה קורים בעולם, ונשאר רק להצטער, על היחס הרע שהיה בעבר. אבל תיקון כזה אינו מספיק, כי במקרה זה השנאה שבו נעלמת באופן טבעי ואת מקומה תופסת האהבה. ואילו במציאות אין הדבר כך – השנאה נשארת ומעליה נבנית האהבה!

אני מגיע למדרגה חדשה זו עם כל האגואיזם הקודם שלי, שאינו נעלם לשום מקום, ואני לא מסוגל לעשות איתו דבר. כפי שקורה לפעמים, שאנחנו חייבים להתייחס טוב למישהו – אבל אין בכוחנו לחייב את עצמנו. ולא חשוב כמה אנחנו מנסים ומשתדלים, בכל זאת מרגישים כלפיו שנאה ודחייה.

ומה לעשות אז? כאן יש צורך במאמץ נוסף, כדי שמעל השנאה והסלידה הקודמים נבנה יחסים חדשים. יחס זה נקרא כוונה חדשה, למען השפעה מעל המצב הקודם, מעל הרצון האגואיסטי הקודם.

רשומות קודמות בנושא:
להקיץ מהחלום לעולם חדש
רק נדמה לנו שאנחנו זרים!
רשומות נוספות במדורים: משבר עולמי, התפתחות רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4FWxm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest