דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כיצד לגלות בתוכי את אור אין סוף

כיצד לגלות בתוכי את אור אין סוף

laitman_2010-03-10_5461-70.jpg

המילוי של האור בתוכי תלוי רק בחיבור בינינו. לכן לפני שמתחילים ללמוד את ספר הזוהר, עלינו לתאר לעצמנו שאנחנו מתחברים עם הנקודות שבלב שלנו, ברצון שלנו להתחבר לנשמה אחת ולהתמזג עם הבורא, שהוא אחד. ואז יישאר רק: הוא ושמו – אחד שלם.

אינני רואה כאן גופים גשמיים, אלא רק את ההשתוקקות של כל אחד לבורא, לרוחניות, שמחברת אותנו לרצון אחד. אם נתחבר באופן הזה, נגלה בינינו אור של עולם אין סוף. ככל שאנחנו מתקרבים לחיבור, כך אנחנו עולים יותר ברוחניות. כי הרי ברוחניות לא קיים מעלה ומטה, הכינויים האלה מביעים רק את היחס שלנו לערך ההשפעה.

עכשיו עלינו לגלות שהכול מתרחש ברצון האחד הזה, חוץ ממנו אין שום דבר. ישנה רק מלכות של עולם אין סוף שבתוכה היא מתחלקת לעולמות, פרצופים, ספירות וכל מיני מצבים. אך הכול נמצא באותו המקום ובאותו הרצון.

ספר הזוהר מספר רק על הרצון הזה, אנחנו מצטרפים אליו ורוצים לתאר את מה שמתרחש שם בפנים. כשאני מצטרף לרצונות של האחרים, אין זה אומר שאני מחובר איתם באיזשהו חוט מקשר. אני כולל בתוכי את רצונותיהם כאילו הם שלי, אני חובק אותם בתוכי ופונה אל תוך כל אותה המלכות דאין סוף. זה נקרא "ואהבת לרעך כמוך", כשאתה מקבל את רצון הזולת כשלך ואינך מפריד בתוכך בין הרצון שלך לשלו.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 05.02.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Wold6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest