דף הבית / אהבה / כימיית האהבה

כימיית האהבה

מחקר חדש מדבר על כך שהתחושות של האדם, הן תגובות כימיות בלבד. תחושה של התאהבות מתעוררת על ידי אמפטמין, אחר כך הגוף חוסם אותו ומשחרר אנדורפין, שמעורר נאמנות ומסירות.

אהבה היא תגובה כימית שנמשכת בין 4-2 שנים, זו אינה תחושה נשגבה, אלא בסך הכול תוצאה של התפרקות של חומרים מסוימים. זה קורה תוך 4-2 שנים. הגוף של האדם חוסם את התגובה הזאת כדי להגן על עצמו.

התאהבות זו תוצאה של הפרשת אמפטמינים תוך כדי תגובה על אדם "אהוב" מסוים. דווקא הם נותנים את אותן התחושות של אופוריה ואושר שחווים האוהבים. בקרב החומרים האלה ישנם נוראדרנלין ואדרנלין, המהווים "חומרים אנרגטיים" טבעיים עבור הגוף. לכן לאדם נדמה שלמען האהבה הוא יכול להזיז הרים. בזמן פרידה בין אוהבים גדלה תקופה של הפרשת אמפטמינים. עם זאת אמפטמינים בזמן ריקבון מפרישים חומרים מזיקים, כולל אמוניה.

התהליכים הללו משפיעים בצורה שלילית על מערכת העצבים המרכזית, וכבר כעבור 4-2 שנים הגוף, תוך הגנה עצמית, מדכא בהדרגה את התגובות האלה. אמפטמינים מוחלפים על ידי הורמונים אחרים, אנדורפינים, הידועים יותר בשם "הורמון האושר", וההתאהבות מתחלפת במסירות.

לדעתי, אם נחקור עוד יותר לעומק את התחושות שלנו, כלומר את התגובות של הרצונות שלנו, נגלה שזוהי השפעה של "האור" על הרצון. וחכמת הקבלה מלמדת אותנו כיצד לנהל את השפעת האור על הרצון.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XXrJ8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest