דף הבית / משבר עולמי / כדור מסוכן

כדור מסוכן

img_0768_70.jpgהיום שאחרי הפצצה
הדמיה ממוחשבת גילתה כי הפעלתן של 100 פצצות אטום כמו זו שהוטלה על הירושימה, תביא לחדירת פיח במשקל 5 מיליון טון אל תוך הסטרטוספרה, שכבת האטמוספרה בה נמצא האוזון. קליטת חום מהשמש על ידי הפיח תגרום להצתה של גזים סמוכים לו ולשרשרת של תגובות קטליטיות שתסתיים בהיווצרות של כמות גדולה של גז חנקן-חמצני (NOx), גז הגורם להרס האוזון.

עלייה משמעותית במספר המקרים של סרטן העור, קריסה של מערכות אקולוגיות בים וביבשה, פגיעה ביכולות הראייה של אנשים רבים. אלה יהיו התוצאות של עימות גרעיני בו ייעשה שימוש ב- 0.03% ממאגר הנשק הגרעיני שצברה האנושות מאז מלחמת העולם ה-2 (פורסם ב ynet).

התייחסותי: אנחנו אלה שהביאו את העולם אל סף האיזון, שבו ההפרה הקטנה ביותר תביא לקריסה קטסטרופאלית בתחומים שונים של קיומנו על פני כדור הארץ. העולם מצוי כיום על חבל דק, ומספיק גפרור קטן כדי להצית את הלהבה שתפוצץ אותו.

אינני בונה על התבונה האנושית כגורם שיוכל למנוע את האסון. אני כן מאמין באפשרות שיש לנו להזמין כוחות חיוביים מתקנים מלמעלה, על ידי ההשתוקקות שלנו לתיקון. ובמקום זה חשובה הרבה יותר איכותם של הקולות מאשר כמותם.

קומץ קטן של אנשים המשתוקקים לתיקון, מסוגל לגרום לשינויים בהנהגה העליונה כלפי העולם כולו. לכן אני כל הזמן מזכיר זאת – ולא שרצוני להפחיד אתכם עם עתיד שחור. לפעמים אני מתפלא עד כמה לא מבינים אותי… בואו נחשוב יחד על התגלות החיבור בינינו בנשמה האחת, "אדם הראשון", המלאה באור עליון, אור של נצחיות ושלווה.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/sd5xu

2 comments

 1. תלמידה מתמידה

  רב יקר,

  אני שותפה לדרך מזה זמן מה. לאחרונה, אולי בעקבות מאמצי ההפצה, עלתה בי מחשבה על כוחן של מילים.  נדמה לי שצריך להציג את 'כדאיות' לימוד חכמת הקבלה מזוית אחרת. למשל אתה וכן בכתבי מקובלים מדובר רבות על נצחיות ושלווה, העניין שלמילים הללו אין הרבה משמעות לרוב הקהל. מי רוצה נצחיות? תן לגמור את החודש, תלמד אותי איך להשפיע על חינוך הילדים(כולם שומעים על סמים, מין ואלימות קשה). בקיצור אולי צריך 'עטיפה' מושכת ועדכנית להיום, למצבנו. הרי בכל מקרה אנחנו מגיעים'שלא לשמה' ובדרך עוברים 'לשמה'. האם השעה לא מחייבת מהפך מחשבתי?

  האם על פי הבנתך יש רק דרך אחת של הפצה, הדרך הנוכחית?

  בהרבה הערכה ואהבה לך ולכל הלוקחים חלק בדרך!

 2. מצטרפת לחשיבה.

  המון תודה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest