דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / כּוֹח האִימהוּת

כּוֹח האִימהוּת

שאלה: ידוע, שהאימהוּת מעוררת מהפכה עצומה בחיי האישה. מה בדיוק משתנה בה? על מה היא צריכה לוותר? מה מתרחש חדש באישה כאשר היא הופכת לאימא, לקראת מה היא צריכה להתכונן?

תשובתי: אישה שהופכת להיות אימא, עוברת מדָרגה של אדם בודד לדרגה של מערכת, נכנסת לתוכה. אם לפני כן היא הרגישה את עצמה כאינדיבידואלית, לא קשורה לאף אחד חוץ מהבית שלה, ההורים, הבעל, אז ברגע שהיא יולדת תינוק היא מרגישה את עצמה תלותית, קשורה ואפילו שבוייה על ידי תינוקה שנמצא עכשיו לידה, מחייב וקושר אותה, מרכֵז את כל תשומת ליבה ומשעבד אותה עד כדי כך, שבכל העולם אין לה שום דבר חשוב יותר מאשר הדאגה עליו.

כאשר אני מטייל בפארק, אני רואה נשים צעירות שיושבות על הספסלים עם עגלות ומשוחחות ביניהן. וכל אחת מהן, בזמן שמשוחחת עם האחרות, כל הזמן מביטה בתינוק שלה: "אולי חסר לו משהו? אולי לעשות עוד משהו למענו?". וכך ללא הפסקה. התינוק גם לא דורש כזאת תשומת לב, אבל הטבע האימהי שלה מחייב אותה כל הזמן לדאוג לו.

תתאר לעצמך, אם היינו צריכים להציב ליד כל אימא שוטר שהיה מפקח עליה, כדי שהיא לא תשאיר את התינוק שלה… זה היה בלתי אפשרי.

אבל כוח הטבע שמתעורר באישה דווקא לאחר הלידה, זה הכוח הגדול ביותר. זהו כוח שמעורר ומוליד חיים. אין כוח יותר עוצמתי, שמפתח תלות, אהבה, קשר, דאגה, מאשר אותו הכוח שנולד באישה כלפי התינוק. למרות שבהמשך הכוח הזה נחלש לאט לאט, מקבל צורות אחרות, כי אימא יכולה להוליד עוד וצריכה להקדיש זמן לכולם.

אבל מכל הרצונות של האדם, התלות של האֵם בתינוקה ודאגתה כלפיו היא מעל כולם בהרבה דרגות. כי מתוך כל שאר הרצונות, לאוכל, מין, משפחה, עושר וכבוד, הרצון לטפל בתינוקה, להיות מקושרת איתו, קודם לכולם ועולה בערכו מעל כולם.

אני כל כך מתעכב על זה, מפני שעל מנת להביא את האנושות למצב של הרמוניה עם הטבע, שבזה תלויה ההתקדמות הטובה של כל האנושות לעתיד נפלא, אנחנו צריכים להשתמש בכוח הזה. כי הוא טבעי, אנחנו לא צריכים לחפש שום דבר מלאכותי.

אנחנו צריכים רק דבר אחד: לאסוף את האימהות ולהסביר להן בצורה פשוטה ומשכנעת, שהשיטה האינטגרלית שעליה אנחנו ממליצים לעולם, זה הדבר הטוב ביותר, היחיד, שיכול להבטיח לילדיהן עתיד נפלא, בטוח ובריא.

צריך להסביר לכל אימא, לטובתה ולטובת תינוקה, איזו מערכת של קשרים אנחנו צריכים ליצור בחברה, מה כולנו יחד צריכים להכין כדי שהתינוק הזה יקבל עולם נפלא וטוב, שיהיה תואם לעולם הזה ויתקדם בו בכזאת צורה, כמו שאימא הייתה חולמת עבורו.

ולא צריך לשכנע אותן בשום דבר, צריך רק להסביר לכל אימא איזה עולם הוא הטוב ביותר עבור תינוקה, מה אנחנו צריכים לבנות כדי שהתינוק שלה ייכנס לסביבה טובה. ואז לא נדרש יותר שום דבר.

מתוך התוכנית "חיים חדשים", שיחה מס' 373, 15.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
גברים חלשים ונשים חזקות
חיוך של ילד פועל על אימו כסם הרגעה
שיחה על אמהות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8ijAa

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest