דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / ייחודיות חג הפסח – אור האמונה

ייחודיות חג הפסח – אור האמונה

מיכאל לייטמן

השורשים הרוחניים משפיעים גם על הענפים הגשמיים. הכול נקבע על פי סדר ההתפשטות של כוחות האור, המשפיעים על החומר שלנו, הרצון ליהנות.

בפעולה של האורות הללו ישנה מחזוריות מיוחדת, סיבתיות, המנגנון המניע שמנהל את הכול מראש עולם האצילות. משם, מאריך אנפין, אבא ואמא, ישסו"ת וזו"ן, הנמצאים ביחסים מיוחדים זה עם זה, מגיעים אלינו שינויים הנקראים: שנה, חודש, שבוע, יום, דקה, יום ולילה, וכמו כן הרבה מצבים פנימיים נוספים.

מדובר על תכונות ועל צירוף התכונות, המשפיעות בצורה רבה על העולם הזה. אם האדם רוצה לקשור את עצמו עם השורש הרוחני ולהעמיד עצמו תחת השפעתו הגדולה של האור העליון, בכדי להיות יותר קרוב אליו, הוא חייב לנצל את התקופות האלה של ההשפעה המיוחדת שמגיעה עלינו מלמעלה.

אם האדם רוצה להתעלות רוחנית, אז בתקופות הנקראות חגים, עליו להתחבר עם אותן הכוונות שמתייחסות להשפעות האלה. בספרו של האר"י "בית שער הכוונות" מוסבר כיצד צריך לפעול בתקופות המיוחדות האלה שההשפעה באה על עולמנו, כמו: ראש השנה, סוכות, פסח, שבועות.

כעת אנו חוגגים את חג הפסח, הייחודיות העיקרית של החג הזה הוא אור החסדים, אשר אותו האדם מקבל בפעם הראשונה בחיים, כאשר רוכש את תכונת ההשפעה ומתעלה מעל האגו שלו. לכן בזמן הזה כדאי לנו לחשוב יותר על האור העליון, שהוא בעל כוח גדול המסוגל להרים אותנו מעל האגואיזם שלנו ולתת לנו כוח להחזיק ולהיות מעליו, בתכונת השפעה. משם אנחנו כבר נוכל להתקדם הלאה ולהרגיש את העולם הרוחני בכל פרטיו.

בכל ימי הפסח עלינו לחשוב על האיחוד והחיבור בינינו ועל האור העליון, שמרים כל אחד מעל האגואיזם הפרטי שלו. זו צריכה להיות הכוונה העיקרית שלנו במהלך כל החג.

מתוך הכנה לשיעור הזוהר, על פי ספר שמעתי, 29.03.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qQWsP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest