יוגה רוחנית

כנס בסוצ'י. שיעור מס' 2.

במימוש של השיטה האינטגרלית אנו מבחינים בשני מעגלים. המעגל הפנימי, זה אנחנו, אנשים עם "נקודה שבלב" שמנוהלים על ידי "רשימו", ניצוץ רוחני, השייך לקשר עם הבורא. והמעגל החיצוני, זו המסה העיקרית של האנושות, דרגה של אומות העולם.

אצלנו קיים מאבק פנימי, כל מיני פליטות שליליות וחיוביות, כי מבחינה פנימית אנחנו נמצאים בתנועה בראונית תמידית, עם השמדה, עם כל מיני בעיות של גדילה רוחנית.

ואילו אצל ההמונים אין גדילה. הם באים ללימוד אינטגרלי רק מפני שטוב להם בקולקטיב כזה. אדם בא לעבודה, ניטען במעגל שלו, יש לו מצב רוח מצוין, לחץ רגיל, הבעיות עם ההנהלה ובמשפחה הצטמצמו באופן משמעותי. זו מעֵין יוגה רוחנית.

מיליוני בני אדם בעולם עושים כל בוקר תרגילי יוגה כדי להרגיע את העצבים, ואחר כך הולכים לעבודה. למי יש מזה תועלת? לא למדינה, לא לאדם עצמו ולא לחברה.

מעגלים אינטגרליים צריכים להפוך להיות כמו טעינת בוקר עבור ההמונים. כל המדינה יושבת יחד במעגלים ומביטה במבט אוהב זה בזה.

אנחנו רוצים להוסיף לאנשים עוד יותר תענוג בחיים, כדי שהם יהיו רפויים, לא יריבו זה עם זה, ישתחררו ממתחים, שהכול יהיה אצלם בסדר במשפחה. ככל שהם יותר קרובים לאור, כך החיים שלהם הופכים להיות יותר מסודרים ומשגשגים. אין להם הופכיות לאור.

אדם, זו השתוקקות לבורא, ואצל ההמונים הדרגה הזאת עדיין לא מגולה. כי הם נמצאים בדרגה בהמית, שבה אין סתירה, אין קו שני שגורם לצורך ליצור קו שלישי. לכן הם מתפתחים לפי עיקרון אחר, הנבדל משלנו.

אם אנחנו והעולם הפנימי שלנו משתנים תוך עשרים, שלושים שנה, אז הדימוי שלהם על העולם ישתנה תוך כמה חודשים, מפני שאין להם מאבק פנימי של הפכים, אין בהם התנגשות של שני עולמות: העליון והגשמי. אין להם בעיות כמו אצלנו: מאבק, בירורים. הם מעמידים את עצמם תחת השפעת האור שמועבר דרכינו, ויהיה להם טוב.

אין להם צורך בעשרים, שלושים שנה כדי להשתנות, מספיקים להם חודש, חודשיים. נשב, נדבר, נרקוד, נחייך זה לזה, וזה הכול. בזה הם הופכים להיות דומים לאור, ואנחנו צריכים להביא אותם למצב הזה של השתוות שקיים בדרגה שלהם.

לאדם אין אינסטינקט טבעי מלא, כמו לבהמה, כדי להיות דומה לאור, שקרוב אליו בצורה ישירה כמו לילד. אנחנו צריכים להוסיף את זה. ואז הם ירכיבו יחד איתנו אחד שלם יחיד.

ואחר כך יתגלו בהם "רשימות" (ניצוצות רוחניים) להשגת הבורא. ואז תופיע מסה עצומה של בני אדם שתזמין את האור העליון, שיהיה גדול באופן לא פרופורציונלי ממה שאנחנו יכולים להזמין.

מתוך שיעור מס' 2 בכנס בסוצ'י, 10.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כל העמים במעגל אחד אין סופי
מה חשוב יותר: העולם או הקבוצה?
צינור החמצן להצלת העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9Zi4r

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest