יובל למשבר

מחקר: משרד האוצר של ארה"ב הכין דו"ח אופטימי בנוגע ליציאה מוצלחת מהמשבר, אולם כלכלני "וושינגטון פוסט" לא השאירו ממנו אפילו אבן על אבן: הן האבטלה והן ההכנסות לא חזרו לרמה שלפני המשבר, והשווקים הכלכליים צומחים רק הודות למערכת העברת הכספים.

כמות המועסקים לא חזרה לרמה שלפני המשבר. הצמיחה החדה בשוק הפתוח בשנת 2009 רק עשתה את העשירים עוד יותר עשירים. אם נסתכל על רמת ההכנסות של העובדים האמריקאים, אז יהיה די ברור, שאין כל יציאה מהמשבר כי ההכנסות ממשיכות לרדת. גם מספר מקומות העבודה לא חזר לרמה שלפני המשבר.

הערה: אנחנו התפתחנו בצורה אגואיסטית במשך אלפי שנים והשגנו על ידי החברה המפותחת, היחסים החברתיים, ניגוד עם הטבע השלם. האגו שלנו הגיע לשיא, והחל להירקב. אנחנו מתייחסים לכדור הארץ, שעליו אנחנו מתקיימים, ללא מחשבה כלל. וחושבים שהמצב הזה יכול להימשך ולהתפתח ולהמשיך להתדרדר, כלומר, החברה, האקולוגיה וכולי.

אבל הניגוד שלנו לטבע דומה ליחס האישי של הטבע אל האדם. כאשר האדם מגיע לשיא הצמיחה האגואיסטית שלו, אז מתגלה בו ריקנות, שמעוררת בו תחושה של דיכאון עד ייאוש. במצב הזה נמצא כבר חלק גדול של האנושות. אף על פי שאנחנו לא רוצים להודות בזה.

בתחושה תת מודעת של קיום חסר משמעות, נמצאים רוב האנשים. ורק אצל מעטים מהם מתעוררת הנטייה לחיפוש אחר משמעות החיים, המתעוררת על ידי ה"נקודה שבלב". אנחנו, שמצאנו את סיבת המשבר ואת הדרך שאותה הטבע מראה לנו על ידי המשבר, חייבים לפתוח אותה לכולם.

ידיעות קודמות בנושא:
אין מה לומר לעולם
מדובר לא במשבר פיננסי, אלא במשבר התפתחותי
המשבר העולמי לא מסתיים!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/urcLH

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest