טענות ללייטמן

שאלה: בחיים לא הייתי מעלה על דעתי שמקובלים ייצאו להפגנות! לא חשבתי שהם עד כדי כך ימניים! אתה מדבר מגבוה על הצורך והנחיצות בחינוך העם, מי נתן לך את הזכות הזאת?

תשובתי: אם היית קורא את מה שהמקובלים כתבו על תיקון העולם ועל הפצת חכמת הקבלה, לא היית מתפעל כל כך (אתה מוזמן לעיין בספרים "לראות טוב" ו"כך כתוב"). אם היית יודע יותר על המקובלים, על בעל הסולם, על פגישותיו עם בן-גוריון, על הצורך והנחיצות בחינוך העממי האינטגרלי (ראה עיתון "האומה"), היית מבין שחכמת הקבלה היא שיטה לתיקון האדם, לחינוכו עד לדרגת העולם הגלובלי והאינטגרלי של היום, שללא ידיעת הטבע שלו, לא נשרוד.

דווקא בגלל זה אנחנו יוצאים לרחובות, כדי להסביר לעם לא את דעתנו, אלא את חוקי הטבע של העולם החדש שאליו נקלענו. חכמת הקבלה דיברה על זה כבר לפני שנים רבות. והיא אומרת מה יהיה עם העולם. אני לא ימני ולא שמאלני. אני באמצע. המקובל הוא לא בעד אף אחד, אלא רק בעד החיבור.

חינוך נקרא הכנת האדם כלפי העולם שאליו הוא צריך לפסוע ושבו הוא צריך להתקיים בהצלחה. היום, כפי שאנחנו רואים, אף אחד ממנהיגי העולם אינו יודע מה לעשות. מתאספים ה-G8 או ה-G20 ומתפזרים, מבלי שהגיעו להסכמה כלשהי, מפני שהם אינם יודעים מה לעשות, לא הם ולא יועציהם. תראו את מה שאמרתי בהרצאה בפורום של "מועצת החכמה העולמית" בארוסה (שווייץ) כבר לפני שש שנים, שהעיקר זה החינוך, כלומר ללמד את בני האדם את אותם חוקי הטבע שמתגלים היום בעולם (תראה מה המדענים היום אומרים על זה!).

חכמת הקבלה היא מדע פרקטי אודות העולם החדש. היא חיכתה דווקא לזמן שלנו כדי להתגלות ולעזור לבני האדם להבין כיצד להמשיך לחיות הלאה. אני מאמין שבני האדם זקוקים לזה. אני מאמין שהם יבינו את זה בדרך הטובה, לפני שהייסורים יאלצו אותם להבין את זה.
ידיעות קודמות בנושא:
שאלות על ענייני דיומא
למה אתה ימני, אדון לייטמן?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/OVVhO

2 comments

  1. המקובלים ימנים?! קרא קצת בעל הסולם ותראה שהחזון שלו הוא כזה שבהחלט גם השמאל הכי קיצוני יכול לחתום עליו. אם בדרך להגשמת החזון הזהישראל צריכה להיות חזקה וגם אולי לתקופה מסויימת להמשיך את הכיבוש- בהחלט יכול להיות. בלאו הכי אין פתרון כרגע לבעיה הפלסטינית לא בשמאל ולא בימין.

  2. שולמית אילת

    כולנו משפחה אחת שרוצה שלום בית והרמוניה אין ברירה כולנו קשורים יחד וחייבים למצוא פיתרון לכל הסיכסוכים החיצוניים והפנימיים,אין כפיה ברוחניות וכך צריך להיות בגשמיות אחריות וערנות ,כולנו רעבים לאהבתה לריעיך כמוך ומה ששנוא עליך אל תעשה לאחיך …….

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest