דף הבית / משבר עולמי / טעויות בריבית דריבית

טעויות בריבית דריבית

photo_rav_gh70_234.jpg

מתוך הטור השבועי של ג'. ר. ניקוויסט: איינשטיין אמר, שההמצאה הגדולה ביותר של האנושות היא הריבית דריבית. סנט שמושקע בריבית דריבית של 4%, ייתן תוך 2000 שנה סכום עם 31 אפסים אחריו. אם כדור הארץ היה עשוי מזהב, הוא היה עולה 3% מהסכום הזה.
אז למה אחרי 2000 שנה של קידמה האנושות לא הגיעה למצב של שפע? כיוון שמלחמות, מהפכות, מגפות, בזיזה ובזבוז שוחקים את העושר הזה!
ממשלת ארה"ב בזבזה 819 מיליארד דולר על המרצת כלכלת ארה"ב. זוהי אחת הדוגמאות לשחיקת עושר.
אנחנו יודעים מניסיון, כי סוציאליזם מביא לקיפאון. אבל הפוליטיקאים של היום רואים בו דבר חיובי, כיוון שהקפיטליזם קרס. במלחמה בין רעיונות סוציאליסטיים לבין שוק חופשי, הסוציאליסטים ניצחו. לפנינו קיפאון!

התייחסותי: בעל הסולם, במאמרו "הדור האחרון", מסביר את הבחירה המוטעית שבהתפתחות סוציאליסטית. כמו כן, הוא מסביר את הסיבות למשיכה אליה.

אם לא נקשיב היום למקובלים, כל דרך אחרת תוביל אותנו שוב לטעויות מהעבר. ישנן רק שתי דרכי חיים: בחברה המבוססת על קבלה, או בחברה המבוססת על השפעה.

עם חברה שמבוססת על קבלה כבר סיימנו. מצאנו את עצמינו מחוברים למערכת עולמית אחת סגורה של תלות הדדית. לכן החוקים הקודמים (האגואיסטיים) אינם עובדים.

איך לבנות חברה שמבוססת על השפעה – זאת מסבירה לנו חוכמת הקבלה. לנסות לבנות חברה כזאת בעצמנו, פירושו לסתור את קרל מרקס ולחזור על טעויות העבר.

logo_kab_bb_40x31.jpg שיעורים על פי כתבי הדור האחרון
פוסטים קודמים בנושא:
הקפיטליזם לא יתגבר על המשבר
ושוב קרל מרקס וקומוניזם…
פוסטים נוספים במדור: המשבר הכלכלי העולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/aXQxg

One comment

  1. מחקר חדש מעלה כי מתבגרים מעדיפים את אמא http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3727344,00.html

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest