טבע המדרגות

laitman_2010-10-03_7719-1_us-70.jpg

בתחילת דרכנו, במשך אלפי שנות ההתפתחות בעולם הזה, אנחנו מתקדמים בהשפעת הגֵנים המתעוררים בנו, רשימות שמכריחות אותנו לממש אותן. הרי אנחנו נמצאים במצב שנקרא "העולם הזה". כל פעם מתעורר בנו רצון חדש וגדול יותר ליהנות, רשימו יותר גבוה שאנחנו חייבים לממש ולמלא ככל הניתן. כשמסתיימות הרשימות מקטע הדרך הנקרא "העולם הזה", אנחנו מתחילים לחוש בגֵנים רשימו מסוג חדש. הרשימו החדש הראשון נקרא "הנקודה שבלב". את הרשימו הזה אנחנו צריכים להתחיל לממש על בסיס ערכים חדשים: לא ערכים של הנאה מהעולם הזה, אלא ערכים של הרצון להשפיע שמופיע עכשיו לנגד עינינו. כך אנחנו מתקדמים, לא לפי רצוננו, אלא בהשפעת הרשימות המתעוררות בנו.

האדם אינו יכול לעשות דבר מלבד מה שדורשת הנשמה. הרי ברשימו כבר קיימת אינפורמציה על הכול. אנחנו מהווים רק רצון שמופעל כולו על ידי אותם הגֵנים, אותן הרשימות, כמו מחשב שמלא בתוכנות ונתונים.

אך טבע המדרגות בנו תמיד נשאר ללא שינוי. הרצון שלנו ליהנות מתחלק ל-125 מנות, 125 מדרגות שבהן אנחנו עולים. עד שלא נסיים לתקן את המנה הקודמת של הרצון ליהנות, עד שלא נשלים לגמרי את כל התיקון ההכרחי באותה המדרגה, בלתי אפשרי להתקדם למדרגה הבאה. טבע המדרגות הוא חוק בל יעבור, ושום תחכומים לא יעזרו לנו לפסוח עליו, להסתתר מפניו או לגרום לו להקלות כלשהן. הכול תלוי רק בהתאמצותנו לעמוד בכל התנאים שלו.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "תכונתה של חכמת הנסתר בכללה", 20.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
תמונה עם כתמים לבנים
בין האהבה והשנאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/flcVp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest