דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / 125 השׂגות של שלמות

125 השׂגות של שלמות

laitman_2010-03-15_9987_us-70.jpg

אנחנו קיימים במציאות האחת והיחידה שברא הבורא, אך היא מתגלה לנו רק במידה שאנחנו תואמים לה ויכולים להידמות אליה בתכונותינו. המציאות הזאת, שבעצמה היא קבועה ובלתי משתנה, נקראת עולם אין סוף. ואנחנו נמצאים ברצון לקבל, בתכונה ההפוכה לעולם אין סוף, בכוונה לקבל במקום להשפיע. אנחנו יכולים לתקן את עצמנו בהדרגה, ולבצע על עצמנו 125 תיקונים. כל תיקון שנעשה מעצב בנו השׂגה חדשה, וכך אנחנו מתקדמים.

ההתקדמות המדורגת הזאת היא בהתאם לחוק השתוות הצורה. לא יכולות להיות כאן שום פשרות, מאחר ואנחנו נמצאים במערכת שבעצמה פועלת כאורגניזם חי. אם אתה תואם אליה, בהתאם לזה אתה מקבל, ואם אינך תואם, תקבל בהתאם לחוסר-ההתאמה. בכל פעם אתה פועל בהדדיות עם הטבע, לפי מידת הידמות תכונותיך לתכונותיו.

אם לא היה משתנה בנו שום דבר, היינו נמצאים כל הזמן באותו המצב. אך מאחר וכל הזמן משתנים בנו נתונים, גֵנים של מידע ("רשימות") שכל הזמן גדֵלים, אנחנו הופכים להיות יותר ויותר מנוגדים לטבע. בדיוק את זה אנחנו מרגישים כשמצטברים ומתגלים לנו רצונות רבים שאינם מסופקים. כך אנחנו מרגישים את אותם הכוחות שלוחצים עלינו יותר ויותר מצד הרע. הכוחות הללו יכריחו אותנו להתחיל לנוע לעבר הטוב ולחפשׂ כיצד להשׂיג הידמות והשתוות לטבע.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "תכונתה של חכמת הנסתר בכללה", 20.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
טבע המדרגות
תמונה עם כתמים לבנים
לפתוח את שרשרת הרשימו

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/XlXmd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest