חסרי מזל

שאלה: רבים מאלה שאינם מצליחים למצוא את ה"חצי" השני שלהם, מסבירים זאת בכך שהם חסרי מזל. אחרים נוחלים הצלחות מצוינות בתחומים אחרים, אבל בזוגיות הם כאילו נתקלים במחסום בלתי נראה. יכול להיות, שבאמת אין להם מזל?

תשובתי: אכן, לכל אחד יש דרך משלו בחיים, ואנחנו רואים לא מעט דוגמאות דומות, כולל דוגמאות היסטוריות. אנשים אינם מצליחים למצוא שותף לחיים, אינם מצליחים מסיבות לא ברורות, בגלל איזה שהן הפרעות לא מובנות ולא מורגשות. אחרים מוצאים, והם אינם יכולים, ומפני שהם אינם יודעים מדוע, אנו מכנים אותם "חסרי מזל".

שאלה: מה האדם יכול לעשות, אם כאלה הן התחושות שלו? כי הן הרי מכניסות אותו למבוי סתום של חוסר תקווה ומחייבות מראש להיסגר בתוך עצמו תחת התירוץ הידוע: "זה לא הגורל שלי…".

תשובתי: אני מניח, שאם האדם עובר לימוד אינטגרלי, הוא ימצא לעצמו בן/בת זוג. נדמה לי, שזו בעיה פתירה. כאן הכול תלוי, קודם כל, בערכים, בדימויים שהאדם יוצר לעצמו, שמייצגים למה הוא מסכים ולמה אינו מסכים. אני לא חושב שהמכשול הזה יישאר בגישה אינטגרלית נכונה.

וחוץ מזה, דרושה כזאת דאגה ותמיכה חברתית, כזאת אווירה בחברה, שבה האנשים לא נשארים "מעבר לדופן הספינה", בתור רווקים ורווקות. קודם כל, כל אחד יקבל חינוך והשכלה נכונים, וכמו כן סביבה נכונה, שתספק מסגרות של יחסים משפחתיים בריאים ותדאג ליצירת זוגות נשואים מצליחים.

בסופו של דבר, המפתח לחיים משפחתיים מאושרים מהווה סקאלה חדשה, אמיתית ונכונה של ערכים, שאותה האדם רוכש על ידי החינוך וההשכלה האינטגרליים.

מתוך התוכנית "חיים חדשים", שיחה מס' 195, 09.06.2013

ידיעות קודמות בנושא:
סודות האושר המשפחתי: החיכוך העדין
שיתוף הציפיות אחד של השני
לא להשאיר אף אחד מקופח

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1Lt6u

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest