חיסון רוחני

העבודה הרוחנית שלנו לפי השיטה שאנו מקבלים מלימוד חכמת הקבלה, דומה לחיסון רפואי מפני מחלה, כאשר לתוך אדם בריא "מחדירים" קצת מהמחלה, הגוף מייצר נוגדנים וכבר יכול לעמוד בפני המחלה עצמה.

כך גם אנחנו, נותנים לרצון שלנו חיסון מהאגו, מגלים את הרע שלו מראש, לפני התגלותו המלאה. זה מתרחש על ידי העבודה בקבוצה, על ידי הזמנת האור העליון המתקן שבו אנחנו מגלים באופן הדרגתי את התכונות האגואיסטיות שלנו כרעות. ואז האדם כבר לא מתקדם בדרך של ייסורים מאגו לבריאות, לתכונת ההשפעה והאהבה לזולת, אלא על ידי זה שמגביל מראש את האגו שלו, כשהוא עובד נגדו בקבוצה ובלימוד, תחת השפעת "האור המקיף", הולך אל המטרה, להשתווּת לבורא, כלומר לגילוי הבורא בתוכו, בדרך קצרה של תיקון, "אחישנה", בכך שעובר את המחלה בהתגלותה המועטה בתוכו, מרצונו.

האנושות חייבת להכיר באגו הטבעי שלה כמחלה. הטבע מראה לנו את הרשעות שלו על עצמנו. נדרשים ייסורים ממושכים כדי לזהות את המחלה ואת שיטת הריפוי ממנה.

חכמת הקבלה מציעה, במקום הדרך הארוכה והמרושעת הזאת, דרך קצרה וטובה של תיקון. אבל יחד עם זה, עוד בשלבים הראשונים של התפתחות האגו, אנחנו צריכים להכיר בו כרע שממנו חייבים להיפטר, להכיר בנכונות לקבל חיסון, כלומר לחלות בו במנה קטנה ויותר לא לחלות אף פעם, להפוך להיות בריא, לבנות חיים חדשים.

מהותה של ההפצה מסתכמת בהסברים הדרגתיים לאנשים על הסיבה לצרות שלהם, בטבע האגואיסטי שלנו ובשיטת הריפוי שלו, בשיטת "חיסון" פשוט.

ידיעות קודמות בנושא:
זריקה לאנושות
תרופה שאליה צריך לגדול ולהגיע
כשהחולה עדיין לא מוכן להתרפא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/SAICX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest