דף הבית / חינוך, ילדים / חינוך העתיד

חינוך העתיד

שאלה: אני סטודנטית בחוג לחינוך. אתה אומר שרק החינוך יכול לעזור לתקן את המצב הנוכחי. אבל חינוך הוא תהליך ממושך שלוקח שנים. כמו כן, אם אני מנסה לעשות משהו בסביבה הקרובה שלי, אני רואה שזה לא עוזר והמצב רק מחמיר. מה אתה מייעץ לעשות עכשיו, לאור כל מה שמתרחש בזמן האחרון בישראל?

תשובתי: הבעיה שלנו היא שאנחנו מתפתחים בצורה, שכביכול אנחנו רצים אחרי עגלה הרתומה לסוסים. אנחנו מתקדמים על ידי דחפים שמזמין בנו הטבע, אנחנו משתנים ואחר כך רואים עד כמה במצבנו החדש אנחנו רעים, ומה אפשר לעשות כדי להפוך להיות קצת יותר טובים.

כך אנחנו תמיד מנסים להשלים את המצב של אתמול, ואף פעם לא את המצב של היום, ובטח לא את המצב של מחר. לכן החינוך שלנו לא יעיל, כפי שאת אומרת: "חינוך הוא תהליך ממושך". ואם עכשיו אנחנו מחנכים בצורה לא נכונה את הילדים שלנו, אז רק כעבור 30-20 שנים נראה שטעינו. זו בעיה, את צודקת!

לכן אפילו מומחים גדולים בתחום החינוך, לא יוכלו לתת לנו מערכת חינוך נכונה, המתאימה לדור שלנו, שגדל עכשיו ובעוד 30 שנה הוא ינהל את העולם, כדי שהשיטה הזאת תהיה בידיים שלו והוא יוכל להשתמש בה בצורה נכונה. כזאת שיטה אי אפשר ליצור על ידי השכל שלנו! כי אנחנו הרי בעצמנו עוד לא התפתחנו לכזה מצב, בו היינו יכולים לפתח מערכת חינוך ולתת אותה לכולם, כדי שבאמת בעתיד נהיה מחונכים בצורה נכונה. אנחנו לא יודעים לאיזה מצב יביא אותנו הטבע בעוד 30 שנה. ואילו החינוך צריך כבר עכשיו להיתקן, למלא ולהשלים את כל ההבדלים, הסתירות שבינינו, את כל המצבים שיתגלו בעתיד. קשה לנו אפילו לתאר כיצד ייראה האדם, תושב ישראל, בעוד 30 שנה.

לכן אני מבין טוב מאוד את השאלה שלך. את צודקת שאין הצלחה בחינוך וגם לא יכולה להיות. שיטה נכונה יכול לתת לנו רק אדם "מהעתיד", כלומר מי שיודע לאיזה מצב אנחנו צריכים להתפתח. לכן כבר עכשיו הוא מקדים את זמנינו ונותן לנו את מערכת החינוך, כדי שנהיה מוכנים לקראת העתיד. אז כל פעם מהיום, נהיה מוכנים ליום המחר, למרות שעדיין לא הגענו למחר, עדיין לא התפתחנו פנימית אליו.

לכן נחוצה לנו חכמת הקבלה שמדברת עלינו, ומסבירה לנו את כל התהליך של ההתפתחות שלנו, לאיזה מצב אנחנו מגיעים בכל רגע בהיסטוריה שלנו, ואיך להביא אותנו לאיחוד, כדי שהוא יהיה מתאים לא רק להיום ומחר, אלא גם למחרתיים ולתמיד. כי השיטה הזאת היא נצחית, היא מוכנה ובנויה כך שהיא שמתאימה לכל אדם ולכולם יחד. לכן מערכת החינוך חייבת לנבוע מהמקורות האמיתיים של חכמת הקבלה. אין זה אומר שאנחנו צריכים ללמוד את החכמה הזאת עצמה, אבל משם, מתוך הבנת העומקים של טבע האדם והסביבה שלו, מגיעה השיטה הזאת.

מתוך תוכניתי ברדיו 103FM, בתאריך 2.8.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/h8BsU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest