דף הבית / חכמת הקבלה / שורשים רוחניים / חיים חדשים 674 – ידע זה כוח

חיים חדשים 674 – ידע זה כוח

אנו זקוקים לידע על העולם ועל עצמנו, ולידע נוסף שיאפשר לממש את מה שאנו יודעים. כשאנו יודעים שמשהו לא טוב לנו, כמו עישון למשל, יש בנו רצון שמונע מאיתנו לממש זאת. (ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "ידע זה כוח".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אנו זקוקים לידע על העולם ועל עצמנו, ולידע נוסף שיאפשר לממש את מה שאנו יודעים. כשאנו יודעים שמשהו לא טוב לנו, כמו עישון למשל, יש בנו רצון שמונע מאיתנו לממש זאת. חכמת הקבלה מעניקה לאדם ידע על המערכת שמנהלת אותו ואפשרות להשתלב בה, אלא שהידע העליון הזה נפתח לאדם בתנאי שהוא רוכש שליטה על היצר הרע שבו, על לבו. כל הידע שהאנושות צברה עד כה, לא הביא אותנו לחיי אושר, אלא למבוי סתום ולקריסת מערכות, וכל מה שאנו מייצרים מתהפך לבסוף לרעתנו. אנו כל הזמן בתחרות ובמלחמה זה עם זה ונתונים ללחצים ולמתחים, וכשאנו שואלים את עצמנו לבסוף: האם אני שמח? האם אני מאושר? ובשביל מה בכלל אני חי? אין לנו תשובות ולכן נכנסים לדיכאון.

חסרה לנו הראייה לאן ביכולתנו להגיע, וכיצד לפתוח לעצמנו פרספקטיבה להמשך הדרך. בלי זה, אין לנו כוח לכל הטרחה והריצות של החיים. למעשה, האדם רוצה להרגיש נצחי,  וחיי נצח תלויים ברכישת ידע על מערכת ההפעלה של העולם, בפתיחת אופקים.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 673 – תורה ומצוות – לא מה שחשבת
חיים חדשים 672 – מהן באמת התורה והמצוות?
חיים חדשים 671 – לאן?

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Kd7Nz

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest