דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / חוכמת הקבלה – שורש כל המדעים

חוכמת הקבלה – שורש כל המדעים

photo_rav_gh70_041.gif

שאלתו של שלמה: מצד אחד שמעתי, כי חוכמת הקבלה מדברת רק על העולמות העליונים, מצד שני נאמר, כי הקבלה היא המדע של כל המציאות. אם חוכמת הקבלה מדברת רק על רוחניות ולא על אלקטרונים וכדומה, אז דיונים עם אנשי מדע, כגון צבי ינאי, הם חסרי תועלת! שהרי חוכמת הקבלה מדברת על המציאות שמעל החומר, לפני הופעתו בחושינו.

תשובה: חוכמת הקבלה מדברת על העולם העליון ועל ירידת הכוחות לעולם שלנו, לכן היא היסוד של מדעי העולם שלנו. בזמן האחרון המדענים מתחילים להבין את השאלות הגובלות בין שני העולמות. אנשים כאלה, כמו צבי ינאי, בהתרשמות החיובית שלהם מחוכמת הקבלה, עוזרים לנו אחר כך להפוך אותה לפופולרית.

שאלתו של עמוס: אתה סבור כי חוכמת הקבלה היא מדע, שהמקובל משיג אותה באמצעות חקר פנימי של העולם. אם כך, האם יתכן, שאותו חקר פנימי הוא מדע סובייקטיבי של אותו אדם בלבד, שגילה אותו כי הלך בדרך מסוימת? האם יהיה נכון לומר, שחוכמת הקבלה עצמה איננה מדע, אלא אם כן היא מתממשת במעשיו של האדם? מה דעתך על אנשים, שלומדים ולומדים כל הזמן, אבל במעשיהם לא מתקדמים לאמת? כיצד הקבלה מתייחסת לסיטואציה מעין זו?

תשובה: חסר לך ידע בסיסי מתוך המאמרים: "תורת הקבלה ומהותה", "חכמת הקבלה – שורש כל המדעים", "הקדמה לספר הזוהר". אין כאן אפשרות להסביר זאת. אם אתה באמת רוצה לדעת, תמצא את התשובה שם.

שיעורים על פי המאמר "מהות חכמת הקבלה"

שיעורים על פי המאמר "מבוא לספר הזוהר"

פוסטים קודמים בנושא: חושבים מדע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1oyXX

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest