חוויות מהבוקר

שאלו אותי היום בבוקר בשיעור, מה אני צריך לעשות אחרי שאגיע לקונגרס? עניתי: "לאבד את עצמך. להוציא את מה שיש בך, ולנסות שמה שנמצא סביבך ייכנס לתוכך. לא הזיכרון, ולא הראש ולא הלב, כלום – שייכנסו מים חדשים. ויחד עם זה שמחה ומסירות". הנה התשובה המלאה בקטע וידאו:

המשכנו לדבר על הנושא זמן רב, וחלקו הראשון של השיעור התארך יותר מהרגיל. אבל אחרי שעתיים בערך, חבר מבוסטון שאל שאלה שממש הפתיעה את כולנו…

לצפייה בשיעור המלא על מאמר קנ"ט מספר "שמעתי", 31.1.08

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/nZ06M

6 comments

 1. יש 4 רמות בעבודת השם:
  1. הרמה הכי נמוכה – אדיוט שלא מבין כלום ועושה מה שנאמר לו לעשות על פי הכתובים
  2. מתחיל להבין ואז מכניס את הלא לשמה, עושה דברים, אבל עם כל עשיה ועשיה חושב על מה שייצא לו מזה, בהתחלה בגשמיות ואחר כך המתוחכם יותר גם ברוחניות. ויש לו צפייה מהעבודה.
  3. סופג יותר ידע, מבין יותר דברים ואז עושה את הדברים לשמה ודואג כל הזמן שהכוונות יהיו אך ורק למען הבורא.
  4. למרות הידע ולמרות החוכמה שהוא ספג לאורך התהליך של 1-3 הוא זורק את הידע והמחשבות שלו הצידה ועושה את מה שהוא עושה למעלה מהדעת, בלי שיהיה עושה וסיבה לעשיה.

  וזה מקביל לעולמות עשיה(1), יצירה, בריאה ואצילות (4)

  כך שבסופו של דבר אחרי כל התהליך הוא חוזר להיות האדיוט מהשלב הראשון רק שיש ברשותו את כל החוכמה (נעוץ תחילתן בסופן) ואז הוא מתחיל מרמה חדשה שוב את מספר 1.

  אתה מבקש מאתנו בקונגרס לזרוק הכל הצידה, רק לקבל מהסביבה, להיפתח, להיות ב-4 למעלה מהחוכמה שהשגנו או ב-1, בלי חוכמה בכלל, שזה אותו הדבר.

  יש בזה משהו?

 2. שרון מימון

  שלום לך,הרב לייטמן.
  אני רוצה להבין שני דברים ואולי תוכל לענות לי עליהן:
  שנים אני מתבוננת בחקר בריאה.לעיתים אני רואה תבניות ותובנות שממלאות אותי ,פשוטו כמשמעו,ואז אני מרגישה בכל חושי (גם בחושים שבלב)את האחדות של הכל.וכך אני גם משפיעה על סובבי.אני מרגישה את הבורא.לפעמים אני שומעת או קוראת דברים שאתה מביא ומבינה אותם לגמרי.אינני מקיימת שום מצוה כתובה (חוץ מטבילה במקווה).מפריעה לי האבסולוטיות שרק דרך חכמת הקבלה ניתן לחוש את הבורא ולהיות משפיעה , והרי בשביל זה גם אצטרך לקיים את כל המצוות ולשנות את אורחות חיי לחלוטין.האם באמת אתם סבורים שעל מנת לשנות או לתקן את הלב אני צריכה במקביל גם לתקן את חיי הגשמיים?
  שאלה שניה:נרשמתי לקונגרס , פעם ראשונה ,מדוע אין קירוב לבבות גם בין הנשים והגברים.הרי זו רק הקליפה.זה רק החוץ.הלב שלנו שונה זה מזו?למה אנו לא יכולים לחוות ולהרגיש ולאבד את עצמנו ,ביחד?גברים כנשים.נשים כגברים?
  מקוה שתענה לי
  בכבוד רב
  שרון

 3. לפני הקונגרס כדאי לדעת שאפשר לרתום את השנאה כדי להרוויח:
  2 עוורים ישבו בפתח של כנסיה. אחד החזיק שלט שכתוב עליו "אני עיוור נוצרי – בבקשה תעזרו לי" והשני ישב לידו והחזיק שלט: "אני עיוור יהודי – בבקשה קצת עזרה". כל מי שיצא מהתפילה בכנסיה וראה את שניהם הוציא בוחטות של כסף ופיזר בכובע של הנוצרי ואילו הכובע של היהודי היה ריק לגמרי. אחרון חביב יצא הכומר. הוא ראה את הבוחטות אצל ההוא עם השלט הנוצרי ריחם על היהודי ואמר לו "איזה גנוב אתה, בשביל מה אתה כותב שאתה יהודי, תמחוק את זה ותעשה גם אתה כסף כמוהו". העיוור היהודי מוריד את משקפי השמש ופונה לעיוור שלידו ואומר לו "מוישה, הנה עוד אחד שמנסה להגיד לנו איך מרוויחים כסף".

 4. אסתר המלכה

  ג ד ו ל !@!

 5. לרבי,
  סיכום שיעור בוקר בנוסחה
  הנקודה שבלב + התכללות בכוח הקבוצה שהוא "הזר" = כוח זהר

 6. הקטע עם השאלה מבוסטון קורע ! (: שאלה לעניין ! אגב…..יש אוכל לטבעונים ?(:(:(:

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest