חברים למטרה

שאלה: מה זה חיבור בינינו? כי אנחנו הרי לא חברים במובן הגשמי. איך להתחבר ולהתאחד בצורה נכונה?

תשובתי: ידידות ברמה הגשמית מאופיינת בזה, שלאנשים נעים לתקשר זה עם זה, יש להם את אותם ההרגלים, הקשרים המשותפים וכולי. זה מחבר ומאחד אותם.

אנחנו חברים מסוג אחר – אנחנו חברים למטרה. אם לא הייתה המטרה, אנחנו אף פעם לא היינו יושבים יחד. לכן אנחנו צריכים להבין באופן ברור, שרק חשיבות המטרה מחזיקה אותנו בינינו, מחברת ומהדקת יחד. לשם כך קיימת הקבוצה.

השאלה היא, איך לא לשכוח שהקבוצה אינה קיימת בפני עצמה, שאנחנו בפני עצמנו לא חברים, והתאספנו כאן לא מפני שטוב לנו יחד, אלא בזה שאנחנו מתחברים מעל לכל הבעיות שכל הזמן צצות בינינו וכך אנחנו עולים רוחנית. הקבוצה צריכה לדעת לפי אילו תנאים היא התאספה, לשם מה ומה היא באמת העבודה שלה.

כל יום אנחנו צריכים לגלות בינינו בעיות חדשות, וכל יום להשתדל לפתור אותן בכך שמתעלים מעליהן. כלומר, לא לפתור בעיות ברמה הגשמית כפי שזה נהוג בעולם שלנו, אלא דווקא בהתעלות מעליהן ובפנייה לבורא עם הבקשה לתיקון.

אנחנו לא מסוגלים להסתדר לבד, זהו תיקון רוחני. בזה שלא עושים שום דבר, אלא רק מבררים בסדנאות את הבעיות שלנו, אנחנו מבקשים מהבורא שהוא יתקן וימלא אותנו. רק הוא מתקן את הקשרים בינינו, ממלא אותם על ידי ההתגלות שלו ובעצמו מתגלה בקשרים הללו.

מתוך שיעור בנושא "שאלות ותשובות" בשפה הרוסית, 28.03.2014

ידיעות קודמות בנושא:
רק צעד אחד
חיבור חזק עם הקבוצה
ב"פרוסה" אחת של רצון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BD9En

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest