דף הבית / כללי / זה בא להם טבעי…

זה בא להם טבעי…

זה בא להם טבעי...בקשה: בהמשך לדבריך, "על פי חכמת הקבלה, בעולמנו ישנם עד 10% אלטרואיסטים מלידה, והם שואבים סיפוק לא מקבלה עצמית אלא מדאגה לאחרים. זהו סוג מיוחד של אגו". אודה לך אם תוכל להרחיב לגבי האלטרואיסטים מלידה ותהליך ההתפתחות הרוחנית.

תשובה: אלטרואיסט מלידה אינו שונה במאומה מאגואיסט, חוץ מזה שבעולם שלנו החיים האלטרואיסטים יותר כדאיים לו. האגו שלו מעורר בו את כל הרצונות וכופה עליו את כל הפעולות האלטרואיסטיות לכאורה שהוא מבצע.

מה יקרה עם אדם כזה מבחינה רוחנית? הוא יתבשל עד לאגואיזם נורמאלי, כמו של האחרים, ועם השאלה "בשביל מה אני חי" יבוא לקבלה. או שיבוא לקבלה מתוך הכרה בכך שרצונותיו האגואיסטיים ריקים, ומתוך כך יתחיל לשאול – אם איני יכול למלא את רצונותיי, אז בשביל מה אני חי? – בדיוק כמו ששואל האגואיסט על מילוי רצונותיו.

אלטרואיזם גשמי – הוא צורה חיצונית מיוחדת של אגואיזם, כמו אהבה של אמא כלפי הילד. לכן אין הבדל בדרך הרוחנית – לכולם היא אותה הדרך!
דרך אגב, אני מנסה להיעזר באלטרואיסטים המצויים בארגונים בינלאומיים שונים כדי להפיץ את שיטת תיקון האדם והעולם, חכמת הקבלה. השתתפתי במפגשים בכל רחבי העולם, מטוקיו ועד לדרום אמריקה – אך ללא תועלת ממשית.

אנשים אלה שקועים רק בדאגה לשלומם של בעלי חיים, עצים, קרחונים וכדומה – כל אחד והתחום שקרוב לליבו – ורואים דווקא בזה את ישועת האנושות. ממש כמו האגואיסטים, כל אחד מתחפר בתוך נישה צרה משלו, בטוח שהצדק עימו.

לקריאה נוספת:
"מגדל בבל, הקומה האחרונה", עמ' 117, פרק "המוכנות למימוש מטרת החיים", תת פרק "אגואיסטים ואלטרואיסטים".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RRXzt

One comment

  1. האם ה 10% אלטרואיסטים יגיעו יותר מהר לחכמת הקבלה?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest