דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התקרבות העולמות

התקרבות העולמות

היסודות הראשונים של חכמת הקבלה נובעים מספרו של אברהם אבינו "ספר יצירה", שבו הוא הציג את העקרונות הבסיסיים של מבנה המערכת העליונה שמנהלת את העולם שלנו.

המערכת הזאת נקראת "העולם העליון". ביחס אליו, העולם שלנו נקרא "העולם התחתון". אנחנו חייבים לדעת באיזו צורה מסודרת המערכת העליונה, מפני שאנחנו נמצאים תחת הנהגתה הקבועה.

ההשגחה העליונה מתחלקת להשגחה פרטית והשגחה כללית: ההשגחה הפרטית משפיעה על כל אחד מאיתנו, והכללית – על כולם יחד בו זמנית.

אנחנו נמצאים תחת השפעתם של כוחות שכל הזמן משתנים לפי תוכנית קבועה משלהם. בהם תלוי הגורל שלנו. אבל יש לנו אפשרות להשפיע על הכוחות האלה, וכתוצאה מכך להשפיע על הגורל שלנו.

חכמת הקבלה מסבירה שבעולם שלנו, אנחנו למעשה לא משפיעים על שום דבר. העולם שלנו הוא תוצאה מכוחות שיורדים מהעולם העליון. ובכל זאת, שיתוף הפעולה שלנו איתם, התגובה שלנו עליהם, משנה את השפעתם עלינו, ומביאה אותנו לשיתוף פעולה הדדי איתם.

אם נבין את מהותו של שיתוף הפעולה הזה, נוכל לנהל באופן הכרתי את השפעתו של העולם העליון על העולם שלנו. וזה בעצם תפקידה של חכמת הקבלה. לכן היא כל כך דרושה לנו בימינו, כשהעולם העליון יורד אלינו יותר ויותר.

אנחנו מרגישים את התקרבותו די בבירור, מפני שכבר איננו יכולים לפעול באופן אגואיסטי, כפי שפעלנו במשך כל אלפי שנות ההתפתחות שלנו. היום כבר איננו מצליחים לנהל את העולם שלנו, מאחר והעולם העליון הולך ומתקרב, ואיננו יודעים איך להשפיע עליו.

נקווה שבסופו של דבר הלימודים שלנו ייתנו לנו את האפשרות הזאת. ואז נוכל לא רק להיטיב ולהבטיח את החיים שלנו, אלא גם להוסיף אליהם פרמטר חדש ושונה מהותית: לא סתם קיום נוח בעולם שלנו, אלא גם הרגשת המערכת העליונה, כניסה לתוכה וקיום בדרגה שלה.

מתוך השיעור הווירטואלי בנושא "יסודות חכמת הקבלה", 04.09.2011
ידיעות קודמות בנושא:
המדע של העתיד המוצלח
הענן המוזר שירד על העולם
לאנושות יש על מי להישען…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/HyZCp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest