דף הבית / המשבר ופתרונו / יחסים / התפתחות האנושות

התפתחות האנושות

שאלה: באחד משיעורי הקבלה היומיים תיארת מצב שבו האנושות תלך ותרגיש שהיא נמצאת במערכת אחת שקושרת את כולם יחד. דיברת על כך שעוד נראה פריצה של כל הגבולות והגירה עולמית מסיבית, שתביא בסופו של דבר לקרבה פנימית. אמרת שהמגפה הכלל עולמית הנוכחית האיצה את הרגשת התלות הזו, המגמה הזו נמשכת במאה, מאתיים השנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט. עוד הוספת שהכול בכלל מתחיל מתקופתו של האר"י. מה גורם לכל ההתפתחויות בכל התחומים האלה?

תשובתי: הכול מתפתח, יש התפתחות טכנולוגית, תעשייתית, מדעית, פילוסופית, תרבותית, חינוכית, משפחתית, חברתית, הגורם לכל ההתפתחות זה הרצון לקבל שלנו שנמצא ביסוד של החברה ומתפתח בכל מיני אופנים, ומה שגורם לו להתפתחות זה אותו כוח רצון להשפיע שעובד בינתיים למען הרצון לקבל.

שאלה: מה מיוחד בהתפתחות הרצון לקבל, האגו הזה, כלומר בהארה מיוחדת של אותה תקופה שהאירה לעולם החומר דאז?

תשובתי: כאשר מופיע יותר אור, מתחילה תקופה חדשה. ככל שמופיע יותר אור, כך הוא מאיר לכל הכיוונים, לכל הרמות.

שאלה: האם מאז היו קפיצות נוספות של האגו, זינוק נוסף בהתפתחות או שזו הקפיצה האחרונה?

תשובתי: לא, על ידי אותה הארה חדשה שהתחילה בתקופת האר"י, התחילו להתפתח כוחות, יחסים, מערכות, רשתות אגואיסטיות שקיבלו מבפנים מרץ.

שאלה: האם צפויות לנו עוד התפתחויות כאלה בעתיד?

תשובתי: אני חושב שלא. אם כן, אז צריכה להיות באמת נחיצות לכך, אבל לא נראה לי שזה יקרה באותה הצורה שזה קרה אז. עכשיו צריכה להיות התפתחות רק מבחינת הכרת הרע. אני רואה שנגיד הקורונה וכל מיני אירועים כאלה, זו גם התפתחות חדשה, אנחנו מתחילים לראות שהעולם שלנו כביכול עבר את פסגת ההתפתחות בסוף המאה העשרים ונכנס לאיזו ירידה. אנחנו לא נמצאים עכשיו בעלייה ביחסים הבינלאומיים, בבניית העולם, לא, הייתי אומר שאנחנו נמצאים בירידה ממש.

 

מתוך ישיבת כתבים, 6.7.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/I8jsZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest