דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / התפתחות האדם – קבלה ומדע

התפתחות האדם – קבלה ומדע

אנחנו יכולים ללמוד על כל דבר בעולם שלנו מלבד על האדם, כי האדם זה יצור בדרגת התפתחות הגבוהה ביותר. ניתן תמיד לחקור ולהבין יצורים נחותים ממך, אבל אין לך תפיסה כלל ביצורים נעלים ממך, לכן המדע חוקר את הטבע על כל מה שיש בו ובכלל זה את גוף האדם, אבל האדם מורכב משתי ישויות, גוף פיזי ביולוגי, וישות רוחנית ערטילאית. גוף האדם הביולוגי על כל מרכיביו, לא שונה מבחינה עקרונית מדרגת החי, לכן מדעי הרפואה, הפיסיקה והכימיה, מפותחים מאד והגיעו להישגים ניכרים במחקר גוף האדם. אבל המרכיב הרוחני שבאדם "השוכן" בגוף הזה, הוא חידה שאין בכוחות האדם להתמודד איתה. פנימיות האדם, רגשות, מחשבות, יצירתיות, אופן קבלת החלטות וכד' כל אלו הם חידה שאין בכוחו של המדע הממוסד לפענח.

הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה, מצליחות להתמודד עם מספר מועט של תופעות שגם הן לרוב תוצאה של חוסר איזון הורמונלי, או אחר בגוף הפיזי, אבל את הישות הרוחנית האדם לא יכול לפענח. מה הם רגשות, מחשבות, מאיפה הן באות, איך מתבצעת קבלת החלטות? כל אלו הם בבחינת פלא שהאדם לא יכול לפענח או לחקור באמצעות המדע. כדי להבין ולחקור את האדם, צריך לעלות למדרגה גבוהה יותר מדרגת האדם.

חכמת הקבלה עוסקת בישות הנקראת אדם, בהיבט העמוק הנעלה יותר שלו, הישות הרוחנית שקובעת ומכתיבה את "כללי המשחק" שאנחנו חווים ביומיום. בחכמת הקבלה אין התייחסות לאבולוציה, הדו-חיים, הדינוזאורים וכד', אלו היו שלבי התפתחות, ביטוי "גשמי" לכוחות רוחניים בתהליך התייצבותם לקראת הופעת האדם על בימת ההיסטוריה. זה קרה לפני כ- 5776 שנים, זו תחילת ספירת לוח השנה העברי, אז חי אדם הראשון שהשאיר תיעוד בספר "רזיאל המלאך" ומאז קיים תיעוד על ההתרחשויות והתפתחות האנושות.

חכמת הקבלה עוסקת אך ורק באדם, שכן הוא היצור היחיד שכולל בתוכו את המרכיב הרוחני במקביל לגוף הפיזי. רק לאדם יש את היכולת להתעלות מעל החיים הגשמיים, לגלות ולחיות בעולם הרוחני. זו תכונה שאנחנו מודעים לה ומרגישים אותה בתת-מודע, אבל היא נובעת מאותו מרכיב בתוכנו שנסתר מאיתנו, יש בו מעין נוסחה שעל פיה מתקבלות ההחלטות שאנחנו מרגישים ופועלים לפיהן. הנוסחה היא פשוטה: טוב לי או רע לי, אנחנו תמיד תמיד רוצים, חושבים, פועלים, לכיוון מה שטוב לנו, בין אם אנו מבינים זאת או לא, מודעים לכך או לא. המרכיב הרוחני הנסתר "יודע" זאת ומכתיב לנו את קבלת ההחלטות, התחושות, המחשבות, הכול. הוא נקרא "אגו" והוא לב ליבה של הישות הרוחנית הנקראת אדם. על מנת לחקור את האדם, חייבים לחקור ולפענח את שיקול הדעת שמתבצע בליבה הזו, באגו.

מתוך קבלה ומדע – "עולמות נפגשים"

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3kW5o

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest