התפכחות רוחנית

כנס חרקוב. שיעור מס' 3. שאלות ותשובות:

שאלה: האם את הכוחות שמקדמים אותנו אנחנו מקבלים מתוך מאמץ, שעל ידו אנחנו עולים מעל לאגו?

תשובתי: על ידי המאמצים שלנו אנחנו מאפשרים לבורא להשפיע עלינו.

רק במידת המאמצים הנכונים שלי, אפילו יותר נכון לומר ניסיונות ולא מאמצים, שעל ידם אני מזמין על עצמי את השפעתו של הבורא. רק במקרה הזה.

יתרה מכך, הבורא זה שדה של השפעה. כפי שקיים שדה של משיכה, שדה של קבלה, כך קיים גם שדה של השפעה. הוא ממלא על ידי עצמו הכול והוא קבוע, המתח והעוצמה שלו בכל נקודה זהים. זה אומר, שהבורא מתייחס לכולם, גם לקטנים וגם לגדולים, באופן זהה לגמרי, באהבה, בתכונת ההשפעה. אבל כל אחד, לפי מידת המאמצים שלו, ההשתוקקויות, ההשתדלויות, מזמין על עצמו השפעה גדולה יותר של השדה הזה.

שאלה: האם הכוחות שזורקים אותנו מהמטרה, אלה הם כוחות שקובעים באיזה מקום ובאיזו תכונה צריך להימצא האדם במערכת הכללית הזאת?

תשובתי: אף אחד לא זורק אותך.

חוץ מזה, שהשדה הזה הוא אחיד וקבוע, הוא גם מתגלה כלפינו יותר ויותר: גדֵלים המתח והעוצמה שלו, ההארה שלו, האינטנסיביות שלו, ההאצלה שלו, ההשפעה שלו.

במידה שההשפעה שלו עלינו גדֵלה, אנחנו מתחילים להרגיש את עצמנו יותר ויותר רע, מפני שנמצאים בתכונות המנוגדות וההפוכות לו. השדה משפיע עוד יותר על האדם שנותן יגיעה ובאמת מתקרב להידמות לתכונת ההשפעה. והוא מרגיש את עצמו עוד יותר רע מאשר האחרים.

כאן נחוץ כוח הקבוצה, כדי להחזיק מעמד ולהבין שזה הבורא משפיע עליך בצורה מיוחדת, דוחה אותך באופן מיוחד, כדי שאתה בסופו של דבר תשיג את הרצון המקסימלי, שעל ידו תוכל להיוולד, כלומר לבוא במגע ראשוני עם השדה.

באת במגע ראשוני עם השדה, הוא בכל זאת ממשיך לפעול ולהשפיע עליך, בכל מקרה ימשיך לדחות אותך, אבל כבר בדרגה הבאה. שם הדחיות הן בעלות אופי שונה, הן יותר איכותיות. לא הכוחות הם שגדֵלים, אלא השדה פועל עליך בצורה חכמה יותר, בצורה בררנית יותר, כדי להזמין ולעורר בך התפתחות איכותית, הכרה של כל המערכת הזאת, בדיוק כמו שאתה עולה מכיתה לכיתה.

שאלה: האם הדרישה לבורא זה כמו תאוות בצע, רעב, צמא עצומים?

תשובתי: הדרישה לבורא זו נחיצות.

שאלה: נחיצות עצומה לא ברור של מה?

תשובתי: לא, אין דבר כזה, "לא ברור של מה". לאט לאט, בהדרגה, תוך כדי ההתקרבות לבורא אתה מתחיל להבין מה זאת תכונת ההשפעה, אתה מתחיל לרצות את זה. אחרת, מה אתה דורש?

זו התפכחות הדרגתית. היא חייבת להתממש לפני שאתה נולד. אתה צריך להגיע לנקודת הלידה שלך עם שני מצבים:

• אני בעצמי לא יכול לעשות כלום באופן עצמאי.

• רק הבורא יכול לעזור לי לרכוש את תכונת ההשפעה.

אתה צריך לדעת, פחות או יותר, מה אתה רוצה, עד כמה אתה יכול לרצות את העולם ההוא לפני הלידה בו.

מתוך שיעור מס' 3 בכנס חרקוב, 17.08.2012

ידיעות קודמות בנושא:
משיגים איחוד
הוא יעשה את מה שאני לא יכולתי לעשות
תבדוק שאתה לא מבזבז מאמצים לשווא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6uLfE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest