דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התוכנית והמתכנת

התוכנית והמתכנת

יש בתוכי "מדפסת וירטואלית" ש"מדפיסה" את תמונת העולם שלי. במילים אחרות, קיימת בתוכי תכנית שמפעילה אותי ו"מציירת" לי את העולם. ולמעשה הוא לא קיים, הכול נמצא בפנים, בתוך התחושות, אבל התוכנה נותנת להם "אפקט" של משהו עליון.

שאלה: מה קורה אם אנחנו עם החברים, מחליטים להתרכז במחשבות על יצירת מציאות אחת וקשר הדדי?

תשובה: את זה גם עושה התכנית, שמראה לי את הקבוצה שבה אני עובד. פשוט נדמה לי שאני נמצא בין אנשים אחרים וכולנו יחד מחליטים החלטות. התכונות הפנימיות מקרינות לי דמויות מסוימות, צללים בצורות שונות, אך בעצם הם לא קיימים.

בצורה כזאת, גם את ההחלטה המשותפת שלנו וגם את ההתנגדות הפנימית שלי אליה, את כל זה קובעת התכנית. ויש רק אפשרות אחת כדי לתקן אותה, אם אני יודע עליה ועל המציאות שמוקרנת על ידה, אני רוצה לאחד הכול לאחד, לחבר. במקרה כזה אני עולה לרמה של המתכנת ומבין למה הוא סידר לי את כל זה.

מצד אחד, אני מתחיל להכיר את התכנית, ומצד שני, אני רואה אילו תמונות היא "מציירת" בתוך הדמיון שלי. והנה, כשאני מתקן את הדמיון שלי בעזרתה, אני מצליב אותם, מאחד אותם אחד עם השני. בדרך הזאת אני עובר דרך קלקולים שונים ותיקונים, ובסופו של דבר, מגלה את השכל של המתכנת, תכנית הבריאה. זאת התוצאה הרצויה מכל התהליך הזה – להתכלל בתכנית הבריאה.

שאלה: זאת אומרת, המתכנת רוצה שאנחנו כל הזמן נהיה בשני העולמות: הדמיוני והאמיתי?

תשובה: זה הכרחי כדי שנגלה בעצמנו את מטרת הבריאה. בשביל מה? כדי להתייחס אליה בכבוד.

הרי האגו מושך אותי למטה, מציע לי לישון, מסיח את דעתי. ואם אני רוצה לעורר את עצמי, אז יש לי רק אפשרות אחת – להשתמש בתכנית הזאת, בסביבה, ובכל מה שקשור אליה, אבל רק בתנאי שיחד עם זה אני מכבד את המתכנת. זה נקרא בקבלה, לגרום לו נחת רוח.

שאלה: אז איך אני צריך לשלב את שתי מערכות התיאום האלה?

תשובה: פשוט להיות עם החברים. הרי עכשיו הם נראים לי כאנשים זרים, שנמצאים מחוצה לי. ואחר כך אני ארגיש שלמרות התמונה הזאת, הם נמצאים בתוכי – הם שלי, אהובים, קשורים בצורה הדדית, נכללים באחד. אז, בתוך הקשר ביניהם, אני אתחיל לגלות את המקור, הבורא. וכל זה יהיה כמו שלם אחד.

מתוך השיעור "הקדמה לספר הזוהר", 19.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
תמונת הבריאה שתלויה על שני מתלים
ראייה כפולה מתקדמת
למצוא את מקומי במחשבת הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/d2Q2U

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest