התאחדו ותגלו!

laitman_2010-03-10_5461-70.jpg

שאלה: מהי הכוונה כשאתה אומר: "אנחנו צריכים שיהיה לנו רצון ללמוד ביחד את ספר הזוהר"? איך אנחנו צריכים לממש או להרגיש את זה?

תשובה: התיקון הוא בכך שכל הרצונות יתחברו יחד. ברצונות המרוחקים זה מזה, אנחנו מרגישים את המציאות שלנו, את העולם הזה. כאשר נחבר את הרצונות שלנו ביחד, נרגיש בהם מציאות שנקראת "העולם הרוחני". הכול מאוד פשוט, הכול תלוי באיחוד או בחוסר האיחוד של הרצונות.

כעת אתה מרגיש את המציאות הזאת (הנוכחית), מכיוון שהרצונות שלנו מפורדים, וכל רצון דואג לעצמו. הרצון הקטן שלך מכוון רק לטובתך, אתה מרגיש רק מה שניתן להרגיש בו. אתה מרגיש אור, אך האור בתוך הרצון הזה נראה לך כמו כלום, כמו שאתה רואה עכשיו. אתה רוצה לראות אחרת. עם הרצונות הארציים האלה, אינך יכול לעשות דבר עד גמר התיקון.

כשהרצון הארצי מתגלה בנו, אנחנו מרגישים שאנחנו חיים, ואז הוא גדל. אחר כך הוא נכבה, ואנחנו מרגישים שאנחנו מתים. אחר כך הוא שוב חי, ושוב מת, כאילו מתעורר לשימוש ומסתתר. אך מלבדו יש גם רצון הנקרא "הנקודה שבלב", הוא מגיע מרמה רוחנית אחרת. את הרצון הזה אנחנו יכולים לחבר עם רצונות אחרים.

איננו יכולים לאחד את הרצונות של העולם הזה, רצונות של דרגת דומם, צומח וחי. הם קיימים כמו שהם, כל אחד קשור עם האחרים רק באותה המידה שהטבע מחייב אותו, לא יותר מזה. אך את הרצונות שלנו הנקראים "הנקודה שבלב", אנחנו יכולים לחבר יחד, אז נרגיש בהם את העולם הרוחני.

לכן אנחנו צריכים לדמיין לעצמנו את הרצון הכללי הזה (הכלי). הוא מורגש בידיים שלנו. אם הרצונות שלנו לרוחניות, הנקודות שבלב שלנו היו יכולות להתאחד ביחד בעזרה הדדית, בקשר הדדי, היינו מרגישים את העולם הרוחני. אך ההרגשה בהם צריכה להיות הדדית. היא אינה יכולה להיות בכל אחד בנפרד, היא מתגלה מתוך איחוד הרצונות.

מה מתגלה? – הקשר ביניהם. הקשר ביניהם נקרא מילוי, בורא, אור שממלא את הרצון. איננו מגלים את האור כשלעצמו. אנחנו מגלים את התרשמותנו מהאור – תכונת ההשפעה שהתלבשה בנו. במה היא מתלבשת? – ביחסים בינינו, באהבה והשפעה זה עם זה.

ישנו כוח שנותן לנו אפשרות להתחבר ביחד ולהתייחס זה לזה בהשפעה הדדית. לכן השפעתי לאחר נקראת אצלי "אור". ההשפעה ההדדית שאני מגלה בין כולם, נקראת "בורא". משמע, "מאהבת הבריות לאהבת ה'".

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 15.02.2010

רשומות קודמות בנושא:
כיצד לגלות בתוכי את אור אין סוף
החיבור אפשרי ברמה הרוחנית בלבד
מאין באת ולאן אתה הולך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/3ChO6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest